Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

LRM en Sint-Truiden starten DronePort

Drone
07 december 2015 - 14:32ActueelCloud & Infrastructuur
Kevin Stickens
Kevin Stickens

De Limburgse Investeringsmaatschappij LRM en de stad Sint-Truiden richten samen een DronePort op. Dit wordt een campus met een incubator voor startende bedrijven en onderzoekers uit de dronesector. In 2016 zal gestart worden met het ontwerp voor het incubatorgebouw, dat ook plek gaat bieden aan bedrijven die software voor drones ontwikkelen.

‘Er lopen gesprekken met verschillende kennisinstellingen’, zegt Stijn Bijnens, ceo van LRM. ‘Momenteel zijn er al zes letters of intent getekend met dronebedrijven, zoals Skyeye, Argus Vision en Airobot, die zich komen vestigen in de incubator.’ Op termijn zal dit initiatief voor driehonderd bijkomende jobs moeten zorgen. 

Ook voor de ict-sector biedt de opening mogelijkheden. Drones mogen dan wel bestaan uit hardware, maar verschillende softwarebedrijven ontwikkelen de besturingssystemen voor deze drones. Ook zij kunnen een plaatsje krijgen bij de incubator. 

De afgelopen maanden is hard samengewerkt met het DGLV en Defensie om het luchtruim op en rond het terrein open te stellen. Er zijn verschillende testzones goedgekeurd die testen mogelijk maken zowel voor multi-rotor drones als voor fixed-wing drones. Ook een indoor testruimte zal beschikbaar zijn.

​Het project past in de grote stadvernieuwingsoperatie van de stad Sint-Truiden.

Meer over

BesturingssystemenRobotica

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Navo moderniseert it-infrastructuur met Oracle en Thales

    injectie dollar investering kapitaal
    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Databricks lievelingetje van investeerders, Vertic koopt Waylay

    mobiel iphone smartphone
    Cloud & Infrastructuur

    Het brokkenparcours van Lycamobile

    Cloud & Infrastructuur

    Op deze vier paarden wedt Google Cloud

    Cloud & Infrastructuur

    Kingston University organiseert expositie gaming-geschiedenis

    Data & AI

    Kort: Nieuwe ai-oplossingen van Netsuite, Wireless Logic koopt Zipit Wireless (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs