Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief
Rekening online betalen

Miljard omzet e-commerce in eindejaarsperiode

18 januari 2016 - 11:15ActueelInnovatie & Transformatie
Kevin Stickens
Kevin Stickens

De Belgische online handelaars hebben een omzet van één miljard euro hebben behaald tijdens de eindejaarsperiode, ofwel 14 procent van hun totale jaaromzet. Schoonheidsproducten, eten en drinken en modeartikelen vormen de top drie van de meest begeerde producten online. Dit blijkt uit onderzoek van BeCommerce, de Belgische vereniging van online handelaars.

BeCommerce heeft de verkoopcijfers van meer dan 720 online shops tijdens de eindejaarsperiode van 2015 onderzocht. Dit komt overeen met 82 procent van de Belgische e-commerce markt. Hieruit blijkt dat de online handelaars een omzetcijfer van één miljard hebben behaald in de periode van 27 november tot en met 31 december. Dit komt overeen met 14 procent van hun jaarlijkse omzet.

Kerstperiode

De kerstperiode blijft belangrijk voor de online handelaars, maar ook andere consumptieperiodes worden steeds belangrijker. Het weekend van Black Friday en Cyber Monday bijvoorbeeld – het weekend waarin de kerstaankopen traditioneel van start gaan – heeft een grote invloed gehad op de Belgische online handelaars en vertegenwoordigde 9,3 procent (ofwel 93 miljoen euro) van hun omzetcijfer. Deze periode werd van op de voet gevolgd door de Sinterklaasperiode en Boxing Day –-tweede kerstdag – die respectievelijk 6,2 procent (ofwel 62 miljoen euro) en 4,1 procent (ofwel 41 miljoen euro) van het omzetcijfer betekenden.

Globaal overzicht 2015

In 2015 bedroeg de totale jaaromzet van de Belgische e-commerce 7,3 miljard euro. ‘2015 was bijzonder rijk aan innovaties op de Belgische e-commerce markt. Voor de consumenten betekende 2015 de komst van het Chinese Alibaba, die zich onmiddellijk positioneerde op de tiende plaats in de BeShopping 100 –-de jaarlijkse analyse van de top 100 Belgische webwinkels’, aldus Carine Moitier, gedelegeerd bestuurder van BeCommerce.

Meer over

E-commerce

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Apple bepaald geen voorloper met ai

    AchtergrondInnovatie & Transformatie

    Nvidia lanceert 20 nieuwe ai-fabrieken in Europa, maar passeert België

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Onkraakbaar: België en Luxemburg delen eerste grensoverschrijdende quantumverbinding

    Quantum
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Grote overname quantumcomputing: IonQ koopt Oxford Ionics

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Snowflake zet met koop Crunchy Data in op ai-compatibele databases

    troffee
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Deze personen en projecten maken (grote) kans op een Computable Award

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs