Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief
Award

BNP Paribas organiseert hackaton bij Co.Station

06 april 2017 - 09:19ActueelFinanciële dienstverleningBNP Paribas Fortis
Kevin Stickens
Kevin Stickens

BNP Paribas houdt van 9 tot en met 11 juni een internationale hackaton. In tien steden wereldwijd buigen ontwikkelaars en programmeurs zich over de uitdagingen waar de financiële sector voor staan. In België heeft de wedstrijd bij Co.Station plaats. Dat is een Belgische startup en scale-up-incubator met vestigingen in Brussel en Gent.

Tijdens de hackaton komen vier thema’s aan bod. Allereerst zoekt de bank nieuwe communicatietools om met klanten te communiceren. Op welke manier kan een financiële instelling nieuwe technologieën aanwenden om te communiceren met haar klanten om op te boksen tegen internetgiganten zoals Facebook en Google? Hiervoor wordt specifiek gekeken naar artificiële intelligentie, virtuele realiteit, robots en chatbots.

Het tweede thema verwijst naar nieuwe e-services voor private-bankingklanten. Het consumentengedrag is namelijk de voorbije jaren drastisch veranderd en klanten verwachten dat hun bank mee evolueert. BNP Paribas wil weten hoe een financiële instelling klanten kan ondersteunen in het beheer van hun financiën.

Schat aan informatie

Verder wordt er gekeken naar de impact van de deeleconomie en Internet of Things (IoT) op de leasing van materiaal. Bij het derde vraagstuk staat centraal hoe de deeleconomie kan bijdragen aan de manier waarop klanten hun activa financieren en gebruiken, en hoe via IoT de dienstverlening naar klanten is te verbeteren.

Tot slot stelt BNP Paribas dat bedrijven zoeken naar manieren om de schat aan informatie over hun klanten, markten en andere bedrijven in te zetten. Bij het vierde thema wil de bank erachter komen of er een geheim bestaat om die informatie te ontdekken en te interpreteren en hoe een algoritme eruit moet zien om de strategische beslissingen van klanten te ondersteunen.

Deelnemers kunnen rond concrete projecten hun ideeën presenteren. Zij maken kans op een incubatieprogramma bij BNP Paribas Fortis ter waarde van twintigduizend euro. De winnaars uit elke stad mogen hun project alvast presenteren aan het management team in Parijs.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    Nieuw kantoor
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Co.Station BXL breidt stevig uit

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Co.Station Gent opent de deuren

    Verhuizing
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Co.station opent tweede vestiging in Gent

    Bank
    ActueelFinanciële dienstverlening

    Belg bankiert digitaal en laat kantoor links liggen

    e-mail
    ActueelInnovatie & Transformatie

    BNP Paribas Fortis stroomlijnt klantencommunicatie

    Béatrice de Mahieu, CIO Co.Statio
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Béatrice de Mahieu wordt cio Co.Station

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs