Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

Foxconn bouwt megafabriek voor LCD-schermen in VS

27 juli 2017 - 08:13ActueelInnovatie & TransformatieFoxconn
Pim van der Beek

De Taiwanese hardwarebouwer Foxconn gaat een fabriek voor lcd-schermen voor pc's en televisies bouwen in de VS. De toeleverancier van hardware voor Apple en Dell investeert tien miljard dollar in een nieuwe productieplaats in de Amerikaanse staat Wisconsin. Die moet op termijn werk bieden aan 13.000 Amerikanen.

Dat hebben de Amerikaanse president Trump en Foxconn-topman Gou bekendgemaakt tijdens een persconferentie. Het gaat om een fabriek van ongeveer 1,8 miljoen vierkante meter waar lcd-schermen worden gemaakt. Er wordt vier jaar voor de bouw uitgetrokken.

De precieze locatie binnen de staat wordt later bekendgemaakt. Bij de keuze voor de staat Wisconsin is rekening gehouden met belastingvoordelen die de staat biedt. Die moeten oplopen tot drie miljard euro.

De keuze voor de vestiging van de fabriek in de VS is een opsteker voor de Amerikaanse president Donald Trump. Hij wil dat Amerikaanse leveranciers producten in eigen land produceren en niet uitbesteden naar lagelonenlanden in bijvoorbeeld Azië.

Foxconn produceert vooral in China. Daar staat het overigens niet bekend om goed werkgeverschap. Het concern kwam in het nieuws door een opvallend hoog aantal zelfmoorden onder werknemers.

Tegenstanders van Trump zeggen de ontwikkelingen rondom de Foxconn-fabriek in Wisconsin kritisch te zullen volgen.

Trump

Trump benadrukte tijdens de persconferentie dat hij een groot aandeel heeft in de keuze van Foxconn om een fabriek op te zetten in de VS. Volgens Trump zou Foxconn nooit voor de grote investering in de VS hebben gekozen als hij niet was verkozen tot president.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    autoverkoper deal samenwerking sleutel overdracht
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Foxconn lijft 5G-toeleverancier Arqana uit Leuven in

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs