Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
    • Inzendingen
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

‘Chinezen beginnen zich te roeren in privacy’

11 januari 2018 - 13:58AchtergrondSecurity & Awareness
Krijn Soeteman
Krijn Soeteman

Verhalen over de Chinese regering die mensen met een puntensysteem à la eerste aflevering van het derde seizoen van Black Mirror wil gaan raten gaan al een tijdje rond. We gaan er hier makkelijk vanuit dat het de gemiddelde inwoner van China niet kan schelen, maar dat lijkt niet helemaal te kloppen.

Een betaalapplicatie en kredietverstrekker van internetgigant Alibaba volgt elke uitgave van gebruikers en toont een jaarlijks overzicht van alle betalingen en bijbehorende gedragingen om zo onder andere te bekijken wat iemand mag lenen. Volgens de New York Times vonden mensen het overzicht in eerste instantie zelfs zo tof dat sommigen het zelfs op socialmedia deelden. Dat overzicht keerde zich dit jaar tegen het bedrijf.

De vraag is of dit ervoor kan zorgen dat het nog in te voeren sociaal kredietsysteem in 2020 in China misschien op weerstand van de bevolking kan gaan stuiten en wat dit betekent voor het wereldwijde gevoel rond privacy?

Wat denk jij?

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Security & Awareness

    Nog tot 29 april aanmelden voor de Cybersec Awards 2026

    Security & Awareness

    Hacktivisme draait steeds meer om psychologische ontwrichting

    lek, voetbal, stuk, gat
    Security & Awareness

    Groot datalek bij voetbalclub Ajax: hacker kon sta­di­on­ver­bo­den aanpassen

    Innovatie & Transformatie

    Kort: Center voor Savaco, shadow ai groeit, Google & Red Hat, Chinese hackers (en meer)

    Governance & Privacy

    Duitsers stan­daar­di­se­ren op ODF

    Security & Awareness

    Kmo-minister Eléonore Simonet opent Cybersec Europe: “Hackers geven niet om de grootte van je bedrijf”

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs