Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

Cybersecurityspecialist Arjen Kamphuis vermist

03 september 2018 - 09:58ActueelInnovatie & Transformatie
Zamire Willems
Zamire Willems

Cybersecurityspecialist en voormalig Computable-expert Arjen Kamphuis, oprichter van het open source adviesbedrijf Gendo, is sinds 20 augustus 2018 vermist in Noorwegen. De Noorse politie is inmiddels een officieel opsporingsverzoek gestart naar de specialist op het gebied van computerbeveiliging en digitale rechten.

Kamphuis, die onder meer journalisten en mensenrechtenactivisten les geeft in computerbeveilging en het op een veilige manier communiceren met bronnen, waarschuwde volgens de Belgische krant Het Laatste Nieuws de afgelopen jaren voor wereldwijde spionage van geheime diensten en werkt samen met enkele klokkenluiders. Zo zou hij onder meer een goede bekende zijn van de Australische journalist, programmeur, internetactivist en oprichter van Wikileaks Julian Assange. Ook schreef hij het boek ‘Information Security for Journalists’. 

Naast voormalig Computable-expert is Kamphuis in het verleden ook vaak aangehaald als bron voor artikelen, zoals gepubliceerd op Computable, en maakte hij deel uit van discussies over toekomstvisies gericht op onder meer cloud, leveranciersonafhankelijkheid en open source software.

Tip

De computerspecialist zou 22 augustus naar Nederland terugkomen van een vakantie in Noorwegen, maar zat niet op de vlucht. Na het missen van meerdere privé- en zakelijke afspraken sloegen mensen in zijn omgeving alarm. Kamphuis is 20 augustus voor het laatst gezien in de Noorse plaats Bodø toen hij uitcheckte uit zijn hotel. Het ministerie van Buitenlandse Zaken is op de hoogte van de verdwijning en zou in contact staan met de lokale autoriteiten in Noorwegen. Inmiddels zou er een tip zijn binnengekomen dat Kamphuis afgelopen week in Ribe zou zijn gezien, een plaats in het zuidwesten van Denemarken.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    ActueelSecurity & Awareness

    Spullen vermiste cyberexpert Kamphuis gevonden [UPDATE]

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs