Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

Labelprinterapplicatie voor macOS en Linux

27 januari 2020 - 10:51AchtergrondCloud & Infrastructuur
Krijn Soeteman
Krijn Soeteman

Nog een Dymo- of Zebra-labelprinter uit een ver verleden? Niet weggooien, u kunt gewoon de laatste labels opmaken met LPrint. Dan moet u wel over macOS of Linux beschikken, dat dan weer wel. Welke oude hardware verdient volgens u nog nieuwe drivers?

Cups-printsysteem-lead-developer Michael Sweet heeft Apple verlaten, meer dan tien jaar nadat Cups door Apple was ingelijfd. Hij wilde een nieuwe start, sommigen wijten het aan het veranderen van de gpl-licentie van Cups naar Apache, maar LPrint heeft ook een Apache-licentie, dus dat zal het niet zijn. Nee, soms wil je gewoon eens wat anders.

Samen met zijn vrouw ontwikkelt hij nu het LPrint-systeem, een software-labelprintpakket voor Linux en macOS. Het is een print-spooler specifiek voor labelprinters en volgens de aankondiging op zijn blog moeten alle Dymo- en Zebra ZPL-labelprinters het doen. We zijn benieuwd. Mocht ie nog in de kast verstoffen omdat ie na Windows 95 niet meer werkte, misschien doet ie het nu toch weer op uw Macbookje of Linuxbakje. 

‘Wie wat bewaard heeft wat’  zullen we maar zeggen. Waar zou u nog graag eens werkende drivers voor willen zien op uw flitsende moderne besturingssystemen?

—

Meer over

LinuxMac

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Linux Foundation verenigt open source ai en big data

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs