Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

Microsoft Windows 7 is een Belgisch bijtertje

08 februari 2021 - 08:09ActueelCloud & Infrastructuur
William Visterin

Al meer dan een jaar geleden stopte Microsoft met veiligheidsupdates voor zijn besturingssysteem Windows 7. Al blijkt dat besturingssysteem vandaag nog behoorlijk aanwezig op Belgische pc’s.

In ons land draait nog ruim één op de twintig pc’s op Windows 7, goed voor 5,5 procent marktaandeel in het Windows-segment. 

Daarmee doet Windows het beter dan Windows 8.1 dat bij de Windows-toestellen op iets meer dan drie procent uitkomt. Windows 10 zit op negentig procent, blijkt uit cijfers van StatCounter.

Verouderde versie

Let wel, sinds 14 januari 2020 – dus meer dan een jaar geleden – levert Microsoft geen veiligheidsupdates meer voor Windows 7. 

Het Centrum voor Cybersecurity België (CCB) raadde indertijd gebruikers en bedrijven met een verouderde versie van Windows om te upgraden. Een aantal hebben dat effectief gedaan, want begin vorig jaar lag het marktaandeel van Windows 7 nog op zowat twaalf procent. Maar niet iedereen switchte dus.

Het was overigens al van in 2009, dus zowat twaalf jaar geleden, dat Microsoft Windows 7 lanceerde. Het werd voor Microsoft een populair besturingssysteem, dat dus hardnekkig stand houdt.

OS X

Overigens gelden de marktaandelen enkel voor Windows-pc. Volgens Statcounter heeft Windows van alle desktop-systemen in ons land een marktaandeel van 75 procent en OS X een desktop-marktaandeel van 21 procent. 

Linux op de desktop situeert zich rond 1,5 procent en Chrome OS op een klein procentje.

Marktaandeel Windows in België

Windows 10:   90,1 %
Windows 7:     5,5 %
Windows 8.1:  3,3 %
Windows Vista: 0,2%

Bron: StatCounter, 2021

Meer over

BesturingssystemenChromeLinuxWindows Vista

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Eén op acht pc’s draait nog op Windows 7

    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Bent u blij met de Windows Update-strategie?

    AchtergrondInnovatie & Transformatie

    Windows 7, nog maar 6 maanden

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Eén op twintig pc’s houdt zich vast aan Windows 7

    Microsoft
    ActueelWerkplek & Beheer

    Windows krijgt opfrisbeurt en Android-apps

    ActueelData & AI

    Microsoft levert ai aan farmaceut UCB

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs