Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief
stijging

Nieuwe tariefverhogingen bij Proximus

02 maart 2022 - 10:58ActueelCloud & InfrastructuurOrangeProximus
William Visterin

Na begin dit jaar enkele tarieven te hebben verhoogd, gaat Proximus over tot nieuwe prijsverhogingen. Inflatie of is er bij de telecomoperator meer aan de hand?

Traditioneel verhoogt Proximus (een deel van) zijn tarieven bij het begin van het jaar. En ook dit jaar was dat het geval, met een prijsstijging van 1,50 euro per maand voor de packs Familus/Tuttimus. Intussen is er een tweede golf van prijsverhogingen bij het bedrijf, want vanaf 1 mei worden de packs Flex en Epic, die in januari niet in prijs verhoogden, duurder. Afhankelijk van de samenstelling van het pack komt er per maand drie à vier euro bij.

De prijsherziening is ingegeven door de oplopende inflatie, vermeldt Proximus. ‘In januari 2022 bedroeg de inflatie in België bijna 7,6 procent, wat neerkomt op de hoogste prijsstijging in ons land sinds augustus 1983’, aldus een mededeling op hun website.

Gebrek aan concurrentie

Proximus is niet de enige operator die prijsstijgingen doorvoert. Orange had zijn prijzen reeds in januari verhoogd, Edpnet zal dit doen op 1 maart en VOO op 1 april, klinkt het bij consumentenorganisatie Test Aankoop. Toch is er volgens de organisatie meer aan de hand dan louter inflatie. ‘Test Aankoop klaagt al jaren het gebrek aan concurrentie op de Belgische telecommarkt aan, waardoor de prijzen bij ons veel hoger liggen dan in de buurlanden’, klinkt het daar. ‘De gemiddelde prijs voor internet, televisie en vaste telefonie in één pakket bedraagt 73 euro per maand in België, terwijl dit in Duitsland 32 procent lager is en in Frankrijk zelfs 59 procent.’

Toch gaat de prijs niet overal naar omhoog. Proximus had eerder al aangekondigd dat het vanaf 1 mei het tarief van zijn basispack Internet Essential (een nieuwe naam voor de Internet Start-formule) verlaagt van 27,50 naar 25 euro per maand voor 100 GB volume en 50 Mbps downloadsnelheid.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    Daling
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Investeringen in netwerk drukken winst Proximus

    Proximus
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Proximus duwt glasvezelaanbod door

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Proximus houdt stand in sputterende telecommarkt

    Proximus
    ActueelGovernance & Privacy

    Zakelijke afdeling dissonant bij Proximus

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs