Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
    • Inzendingen
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

Home » Innovatie & Transformatie

Orange komt met Eco-rating voor smartphones

07 maart 2022 - 11:07ActueelInnovatie & TransformatieOrange
William Visterin
William Visterin

Orange Belgium voert een Eco-rating door voor smartphones. Het bedrijf doet dat via een nieuw wereldwijd programma, getiteld Re.

De stap is een gezamenlijk initiatief van Deutsche Telekom, Orange, Telefónica, Telia Company en Vodafone. Volgens Orange is het de eerste operator in België die een dergelijke rating voor toestellen doorvoert.

De Eco-rating, die Orange Belgium geleidelijk zal invoeren, moet consumenten helpen bij het identificeren en vergelijken van de duurzaamste smartphones. Tegelijk moet het ook fabrikanten aanmoedigen de milieu-impact van hun toestellen te beperken.

Na een grondige analyse krijgt elke mobiele telefoon een algemene rating, een score van 1 tot 100 die zegt hoe milieubewust een toestel tijdens zijn volledige levensduur is. Het label legt de nadruk op vijf belangrijke aspecten over de duurzaamheid van mobiele toestellen: duurzaamheid, herstelbaarheid, recycleerbaarheid, klimaatefficiëntie en hulpbronnenefficiëntie.

Tegelijk lanceert Orange Belgium een nieuw programma dat de verschillende initiatieven bundelt: Re, voor Reparatie, Refurbished, Recyclage en Retour (ook bekend als het BuyBack-programma). Doordat Orange Belgium in 2021 naar eigen zeggen intensiever heeft gecommuniceerd over het programma zamelde het vorig jaar meer dan 22.000 toestellen in, bijna drie keer zoveel als in 2020.

Meer over

Smartphones

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Kort nieuws: Mistral gaat regionaal, Dynatrace koopt Arize, SpaceX rondt Cursor-deal af (en meer)

    Innovatie & Transformatie

    Tech-over­na­me­markt: Nederland koelt af, België in de lift

    Innovatie & Transformatie

    DeepSeek nu al tweede grootste ai-aanbieder bij bedrijven

    Innovatie & Transformatie

    Negen op tien financiële instellingen ziet meer ai-cyberaanvallen

    Innovatie & Transformatie

    Gevallen wonderkind pompt 400 miljoen dollar extra in ASML-uitdager

    Telecom
    Innovatie & Transformatie

    Digi zet Belgische telecom in beweging, maar marktaandeel blijft beperkt

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs