Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief
App

EU verhindert ongelimiteerd gebruik voor één app

27 juli 2022 - 10:46ActueelCloud & InfrastructuurEuropese UnieProximusTelenet
William Visterin

Operator Proximus past zijn mobiele abonnementen aan. Onbeperkt dataverbruik of surfen voor één favoriete mobiele applicatie is niet langer mogelijk. Dit komt door een recent besluit van de Europese Unie (EU). Ook andere operatoren hebben of hadden een gelijkaardige formule in hun aanbod.

Vanaf begin september worden bepaalde mobiele abonnementen bij Proximus aangepast. In plaats van onbeperkt surfen voor één applicatie (de zogenaamde ‘favoriete applicatie’) ontvangen Proximus-klanten vanaf dan 1 GB boven op hun Mobilus S/Bizz Mobile S-abonnementen en 2 GB boven op hun Mobilus M/Bizz Mobile M-abonnementen.

Dit is geen commerciële beslissing, maar een opgelegde, zo blijkt. ‘Als gevolg van een recent Europees besluit is het namelijk niet langer toegestaan bepaalde applicaties ongelimiteerd en gratis te gebruiken’, klinkt het bij Proximus. De operator lost het dus op door het toegelaten dataverbruik binnen het gehele abonnement te verhogen.

Telenet

Niet enkel Proximus bood klanten deze optie aan om een app naar keuze te selecteren die ze vaak gebruikten. Ook Telenet biedt een vergelijkbare dienst onder de naam Free G, waarbij klanten naast de inbegrepen mobiele data nog een extra hoeveelheid mobiele data krijgen voor een aantal apps zoals Facebook Messenger of WhatsApp.

Al is dat Free G-dataverbruik in de praktijk ook niet helemaal onbeperkt. Zodra Free G helemaal opgebruikt is, verbruiken Telenet-klanten eerst de rest van hun quotum aan mobiele data om vervolgens trager te moeten surfen.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kort: Cybercrimineel ligt op de loer in hoogseizoen, Proximus en Thales vernieuwen it bij Navo (en meer)

    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Europese it moet nú regie pakken

    AchtergrondInnovatie & Transformatie

    Nvidia lanceert 20 nieuwe ai-fabrieken in Europa, maar passeert België

    Sap-Sapphire-2024
    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Joule verandert alles: zo werken we straks met erp

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Onkraakbaar: België en Luxemburg delen eerste grensoverschrijdende quantumverbinding

    Quantum
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Grote overname quantumcomputing: IonQ koopt Oxford Ionics

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs