Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

Telecombedrijven investeren volop in cloud

21 februari 2023 - 13:15ActueelCloud & InfrastructuurCapgemini
Alfred Monterie

Telecombedrijven investeren in de komende vijf jaar gemiddeld zo'n één miljard dollar in de transformatie van hun netwerk naar de cloud. Bijna de helft van de netwerkcapaciteit van telecombedrijven (46 procent) zal in de komende drie tot vijf jaar volledig uit de cloud komen. Dat stelt Capgemini in een onderzoek.

Om naar de cloud over te gaan investeren telecombedrijven in deze periode jaarlijks minstens tweehonderd miljoen dollar per jaar. Telecombedrijven die voorlopen, zullen naar verwachting de meeste voordelen behalen; zakelijk, financieel en op het gebied van duurzaamheid, constateren de onderzoekers van het Capgemini Research Institute in de studie Networks on cloud: A clear advantage.

Voorrang bij deze investeringen krijgt de technologische infrastructuur, die een derde van de totale cloudinvesteringen van telecombedrijven vertegenwoordigt. Daarna komt r&d (18 procent). Dit omvat het meer geautomatiseerd maken van netwerken door de ondersteuning van artificial intelligence (ai). Private cloud is het favoriete cloud-implementatiemodel.

Volgens het onderzoek verwachten ‘early adopters’ van op cloud gebaseerde telco-platforms bijna de helft (47 procent) van hun investering binnen deze periode terug te verdienen. De financiële voordelen van de telco-cloud vormen een overtuigende business case voor investeringen: telecombedrijven verwachten de ‘total cost of ownership’ (tco) van hun netwerk met 13 procent te verlagen. Per operator worden jaarlijkse kostenbesparingen van 260 à 380 miljoen dollar verwacht. Bovendien kunnen deze vroege vogels ook extra inkomsten van 110 tot 210 miljoen dollar per jaar realiseren als pionier op markten die specifiek door cloudplatforms mogelijk worden gemaakt.

Drijfveren

Telecombedrijven die de afgelopen drie tot vijf jaar met hun cloudtransformatie zijn begonnen, noemen een hogere ‘customer lifetime value’ en een betere klantervaring als belangrijkste drijfveren. Door cross-selling en upselling van meer diensten met toegevoegde waarde valt uit bestaande klanten meer te halen. Ook beperk je hiermee het verloop van klanten.

Kansrijk is de inzet van een open ran-netwerkarchitectuur, een ecosysteem-aanpak die het potentieel heeft om innovatie te ontsluiten, de tco te verlagen en nieuwe inkomstenbronnen aan te boren.

Telecombedrijven die een cloudtransformatie hebben uitgevoerd verwachten bovendien hun CO2-uitstoot met 5 procent te verminderen. Dit komt neer op een derde van de verwachte totale vermindering van de koolstofvoetafdruk van netwerken in de komende drie tot vijf jaar. 

Capgemini ondervroeg wereldwijd 270 executives uit de sector waaronder 170 leidinggevenden van een telecommunicatiedienstverlener. 

Meer over

DienstenNetwerkenTCO

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kort: Cybercrimineel ligt op de loer in hoogseizoen, Proximus en Thales vernieuwen it bij Navo (en meer)

    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Europese it moet nú regie pakken

    AchtergrondInnovatie & Transformatie

    Nvidia lanceert 20 nieuwe ai-fabrieken in Europa, maar passeert België

    Sap-Sapphire-2024
    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Joule verandert alles: zo werken we straks met erp

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Onkraakbaar: België en Luxemburg delen eerste grensoverschrijdende quantumverbinding

    Quantum
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Grote overname quantumcomputing: IonQ koopt Oxford Ionics

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs