Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief
Euro

Yields.io krijgt miljoeneninjectie

22 juni 2023 - 08:00ActueelInnovatie & TransformatieEuropese Unie
Alfred Monterie

Yields.io, de Belgische leverancier van software voor modelrisicobeheer, krijgt een kapitaalinjectie van 4,8 miljoen euro. Met de snelle groei van mogelijkheden op gebied van artificiële intelligentie is ai-risicobeheer een topprioriteit voor veel bestuurders en regelgevers, stelt Yields.io. Hoewel het hier een vrij nieuw domein betreft, maakt het deel uit van een breder gebied dat model risk management (mrm) wordt genoemd. Daarvoor bestaat al meer dan tien jaar in de financiële sector regelgeving.

Vooral de komst van artificial general intelligence (agi) zoals het grote taalmodel GPT-3 heeft geleid tot een piek in de vraag naar mrm-oplossingen. Ook nieuwe regelgeving, strengere handhaving en toenemende afhankelijkheid van complexe analyses in het algemeen doen de behoefte toenemen. Het mrm-platform van Yields.io automatiseert de modeldocumentatie en -testen. Ook helpt het teams zich te houden aan modelrisico-normen en -beleid.

Elke organisatie die wiskundige modellen gebruikt, wordt blootgesteld aan wat Yields.io een ‘modelrisico’ noemt. Jos Gheerardyn, ceo van Yields.io: ‘Met de komst van fundamentele ai-modellen zien we een opkomend gebied waar best practices nog niet zijn vastgesteld en waar de regelgeving nog steeds achterblijft.’ Deze financieringsronde stelt het bedrijf uit Brussel in staat om aan deze dringende behoefte te voldoen.

Verder gaat Yields.io met het nieuwe kapitaal de sprong naar de VS maken. De vereisten voor modelrisico’s behoren daar tot de strengste ter wereld. Giesecke+Devrient zal met zijn netwerk Yields.io helpen in de Duitstalige landen verder te expanderen. Bovendien willen Gheerardyn en medeoprichter Sebastien Viguie ook buiten de financiële wereld actief worden. Ze denken aan de gezondheidszorg en de maakindustrie. Deze sectoren gebruiken namelijk ai-algoritmen in omgevingen met een hoog risico. Nieuwe regelgeving zoals de ai-wet van de Europese Unie hangt hen boven het hoofd.

De financieringsronde stond onder leiding van Giesecke+Devrient Ventures. Ook de bestaande investeerders Pamica, de investeringsmaatschappij van serieel fintech-ondernemer Michel Akkermans, en Volta Ventures hebben bijgedragen. Michael Hochholzer, algemeen directeur van Giesecke+Devrient Ventures, treedt toe tot de raad van bestuur van Yields.io.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Apple bepaald geen voorloper met ai

    AchtergrondInnovatie & Transformatie

    Nvidia lanceert 20 nieuwe ai-fabrieken in Europa, maar passeert België

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Onkraakbaar: België en Luxemburg delen eerste grensoverschrijdende quantumverbinding

    Quantum
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Grote overname quantumcomputing: IonQ koopt Oxford Ionics

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Snowflake zet met koop Crunchy Data in op ai-compatibele databases

    troffee
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Deze personen en projecten maken (grote) kans op een Computable Award

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs