Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

HPE wil doorgroeien met Greenlake in België

19 juli 2023 - 09:44ActueelCloud & InfrastructuurHPE
William Visterin

Nu de klassieke on-prem-server steeds meer concurrentie krijgt van de cloud, zoekt HPE zijn heil in zijn aanbod rond flexibele it-infrastructuur. Hierbij is Greenlake het paradepaardje van HPE, een formule die in België moet doorgroeien.

Tijdens een perslunch met Belgische it-journalisten maakte HPE zijn ambitie kenbaar voor Greenlake in België. Greenlake is hun zogenaamde edge-to-cloud-platform, een aanbod rond flexibele it-infrastructuur. Of zoals HPE het zelf stelt: de schaalbaarheid van een cloud hyperscaler in een private of on premise modus.

HPE wil Greenlake verdrievoudigen in België tegen 2025, en dit bij monde van Stephane Lahaye, managing director BeLux van HPE. ‘De Belgische markt groeit met toenemende vraag’, stelt Lahaye.

Het aandeel van Greenlake in de Belgische omzet van HPE is evenwel moeilijk te zeggen. Daar kan of mag HPE geen details over geven. Maar internationaal is die indicatie er wel. Volgens HPE heeft het wereldwijd aan tien miljard Greenlake-contracten, tegenover een jaaromzet van een kleine dertig miljard euro. Dat geeft een indicatie over het toenemend belang van Greenlake. Al lopen die Greenlake-contracten over meerdere jaren, en zijn er ook andere onderdelen bij betrokken.

Het bedrijf heeft overigens recent aangekondigd om haar HPE GreenLake edge-to-cloudplatform uit te breiden met hybride cloudservices, private cloudportfolio en een partnerecosysteem.

Domeinen

HPE telt vijf domeinen: compute, high performance computing & artificial intelligence (hpc & ai), storage, intelligent edge (Aruba) en financial services (fs).

Het grootste domein (zowel in België als wereldwijd) daarvan voor HPE is compute. Uit cijfers van IDC moet blijken dat HPE een marktaandeel van rond de 45 procent heeft in de zogenaamde X-86 servermarkt. ‘In België is de totale X-86 servermarkt verhoudingsgewijs kleiner dan de Nederlandse, omdat daar veel meer – en veel grotere – datacenters zijn’, aldus Stephane Lahaye.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kort: Cybercrimineel ligt op de loer in hoogseizoen, Proximus en Thales vernieuwen it bij Navo (en meer)

    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Europese it moet nú regie pakken

    AchtergrondInnovatie & Transformatie

    Nvidia lanceert 20 nieuwe ai-fabrieken in Europa, maar passeert België

    Sap-Sapphire-2024
    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Joule verandert alles: zo werken we straks met erp

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Onkraakbaar: België en Luxemburg delen eerste grensoverschrijdende quantumverbinding

    Quantum
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Grote overname quantumcomputing: IonQ koopt Oxford Ionics

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs