Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

Deloitte en Dynatrace bieden observability-diensten

10 oktober 2023 - 10:083 minuten leestijdAchtergrondCloud & InfrastructuurDynatrace
William Visterin

Deloitte België gaat in zee met Dynatrace om observability-diensten aan te bieden. Hiermee willen de partijen tegemoet komen aan de behoefte om zicht te krijgen op hun cloud-activiteiten. Is hier nood aan? ‘Bij veel organisaties in België groeit de interesse in observatievermogen vanwege de aanzienlijke dagelijkse datavolumes', zegt Frank Baars, regional manager Benelux bij Dynatrace.

De opzet lijkt duidelijk: de huidige en complexe multi-cloud-omgevingen brengen een grote hoeveelheid gegevens zich mee. ‘Via de techniek van ‘observability’ worden die diverse omgevingen grondig bewaakt en geanalyseerd, waardoor problemen proactief en tijdig zijn op te sporen en op te lossen’, aldus Frank Baars, regional manager Benelux bij Dynatrace.

Baars haalt een cio-onderzoek aan dat zijn bedrijf vorig jaar publiceerde. Volgens dat rapport is circa zeventig procent van de cio’s van mening dat de massa gegevens die cloudnative technologiestacks produceren, niet meer door mensen is te beheren. Een krappe tachtig procent van de cio’s zegt ook dat hun it-omgeving elke minuut of zelfs nog sneller verandert. ‘Om die transformatie in goede banen te leiden, zijn dus degelijke observability-oplossingen nodig’, klinkt het.

Status

In de it en cloud computing is observability het vermogen om de huidige status van een systeem te meten op basis van de gegevens die het genereert, zoals logs, metingen en traces. ‘Het doel van observability is om te begrijpen wat er gebeurt in deze omgevingen en tussen de technologieën onderling, zodat organisaties problemen kunnen detecteren en oplossen om it-systemen efficiënt en betrouwbaar te houden’, verklaart Baars.

Observability op zich is geen toepassing. Het is volgens Baars ook geen saas-dienst, maar eerder een concept of mogelijkheid die verband houdt met het monitoren en begrijpen van het gedrag van software systemen en infrastructuur. ‘Observatievermogen over de volledige technologiestack, zoals we die aanpak van ‘top tot teen’ noemen, geeft teams uitgebreid inzicht in het gedrag, de prestaties en de gezondheid van toepassingen en de onderliggende infrastructuur in realtime.’ In de wereld van it en cloud is observability een opkomend item. Ook andere dienstverleners (zoals Accenture) en technologiepartijen (zoals Splunk, nu Cisco) focussen zich er onder meer op.

Bedrijven in België

Wordt deze aanpak al niet gehanteerd door Belgische (grote) bedrijven? ‘Verschillende bedrijven in België in verschillende sectoren maken actief gebruik van observatievermogenservices’, erkent Baars. Al is er volgens hem bij veel organisaties in België een groeiende interesse in observatievermogen. ‘Dit vanwege de aanzienlijke dagelijkse datavolumes, die echte uitdagingen vormen op het gebied van monitoring, detectie, begrip en geïnformeerde besluitvorming op basis van deze gegevens.’

Om de trend te versterken, gaat Deloitte België dus in zee met Dynatrace om uitgebreide observability- en beveiligingsdiensten aan te bieden. De samenwerking zit in Deloittes expertise in cloudtechnologie in combinatie met het observability- en beveiligingsplatform van Dynatrace. ‘Dankzij deze samenwerking we kunnen onze klanten nu nog beter helpen om hun digitaliseringsprocessen efficiënter te laten verlopen’, meent Bram De Schouwer, partner bij Deloitte België. ‘En zo ook ruimte vrijmaken voor echte innovatie binnen hun bedrijf’, klinkt het bij Deloitte België.

Meer over

CIOSaaS

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    ActueelData & AI

    Kort: Bedrijven schalen gebruik agentic ai op, Panasonic helpt The AA (en meer)

    AchtergrondWerkplek & Beheer

    HP en de rode lijn van Fantasia naar The Future of Work

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kevlinx en Colt zetten in op ai-datacenter in Brussel

    Groen licht
    ActueelCloud & Infrastructuur

    HPE-Juniper vormt blok tegen Cisco

    smartphone
    ActueelSecurity & Awareness

    Telenet lanceert mobiel aanbod voor jongeren en hun opvoeders

    ActueelCloud & Infrastructuur

    It-groep NRB opent derde datacenter, eerste in Vlaanderen

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs