Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

Dataspecialist VaultSpeed haalt 15 miljoen euro op

VaultSpeed
16 november 2023 - 09:07ActueelCloud & Infrastructuur
William Visterin

Het Belgische techbedrijf VaultSpeed, dat zich richt op geautomatiseerde datatransformatie, haalt 15,1 miljoen euro op. De opmars van de publieke cloud, de groeiende it-complexiteit voor datateams én uiteraard het belang van data voor organisaties liggen aan de grondslag voor hun groei. VaultSpeed biedt zijn automatiseringsoplossingen intussen al wereldwijd aan.

Naarmate steeds meer ondernemingen hun gegevens naar de cloud verplaatsen voor snellere analyses en data-gestuurde besluitvorming, merken datateams dat het zonder automatisering alsmaar moeilijker wordt om gegevens uit meerdere bronnen te transformeren en integreren zonder in te boeten op kwaliteit of kwantiteit.

Het is op de punt dat VaultSpeed het verschil wil maken. ‘Alle datateams willen de productiviteit en flexibiliteit vergroten. We automatiseren elke stap van hun datawarehouse of -lakehouse in de cloud. Van installatie tot onderhoud en meer’, aldus Piet De Windt, ceo en medeoprichter van VaultSpeed.

Snowflake

VaultSpeed werd vier jaar geleden in België gelanceerd met kapitaal van de Cronos Groep en Fortino Capital. Het bedrijf heeft naar eigen zeggen gegevenstransformatie opnieuw ontworpen. Het vangt gegevenscomplexiteit niet alleen op met transformatie, maar consolideert de gegevens ook naar een uitvoerig doelgegevensmodel, zodat data-ingenieurs het op enkele dagen en weken kunnen aanpassen volgens hun vereisten. Deze aanpak moet sneller gaan dan via traditionele methoden.

Intussen ging het bedrijf al internationaal. De scale-up biedt zijn automatiseringsoplossingen al aan wereldwijde ondernemingen aan, vooral in de financiële, gezondheidszorg- en nutsvoorzieningensector. Het bedrijf is intussen strategische samenwerkingsverbanden aangegaan met Snowflake, Microsoft en Databricks, en heeft een netwerk van meer dan dertig servicepartners ontwikkeld om klanten wereldwijd ten dienste te staan.

Groei met drie cijfers

Het bedrijf liet op twee jaar tijd een omzetgroei ‘van drie cijfers’ optekenen. Nu kondigt het dus aan dat het 15,9 miljoen dollar (15,1 miljoen euro) aan Serie A-financiering heeft verworven. Deze financieringsronde werd geleid door Octopus Ventures, een vooraanstaande durfkapitaalinvesteerder in het Verenigd Koninkrijk en Europa, met een extra participatie van de huidige hoofdinvesteerder Fortino Capital, PMV en BNP Fortis Private Equity.

‘We kijken ernaar uit om samen te werken met Octopus Ventures. Ze deelden vanaf het begin onze ambitie om de cloudgegevensmarkt radicaal te veranderen’, aldus Piet De Windt. ‘Met deze financiering willen we onze omzet tegen 2025 verdrievoudigen.’

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    It als groeimotor? Alleen met een plan!

    Cloud & Infrastructuur

    Chipconflict tussen Nederland en China legt VW-fabrieken lam

    Cloud & Infrastructuur

    Hoe personeelsverloop de cloud laat haperen

    Cloud & Infrastructuur

    Wereldwijde AWS-storing legt vele platforms plat

    startpagina W10
    Cloud & Infrastructuur

    Vier op de tien nog op Windows 10

    Cloud & Infrastructuur

    Ondersteuning Windows 10 gestopt; problemen in zicht

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs