Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

Misleidende praktijk rond domeinnamen houdt aan

21 december 2023 - 11:20ActueelCloud & Infrastructuur
William Visterin

DNS Belgium, verantwoordelijk voor de registratie en het beheer van .be-domeinnamen, waarschuwt voor onbetrouwbare partijen. Bij die waarschuwing vallen de namen van IDS Belgium, DNS Benelux en DNS EU.

De registratie-instantie verwittigde in dit kader recent haar klanten. Volgens DNS Belgium contacteert een partij als DNS EU volop .be-domeinnaamhouders. Hierbij raadt dit bedrijf(je) hen onder enige dwang aan om de .com-variant van hun domeinnaam te registreren.

‘Dit is waarschijnlijk een geval van misleidende handelspraktijken. We vragen domeinnaamhouders dan ook om waakzaam te zijn’, aldus DNS Belgium. DNS EU maakt ook gebruik van mogelijke verwarring met DNS Belgium zelf.

De praktijk die DNS EU toepast, is niet nieuw. Je wordt gecontacteerd en hoort dat iemand interesse heeft om jouw merknaam of domeinnaam te registeren, maar dan met een .com-extensie. Je wordt aangemoedigd om de .com-domeinnaam zelf te registeren, bijvoorbeeld om imago-of klantenverlies te beperken. ‘Maar de registratie gaat direct in voor een lange periode, in bepaalde gevallen registreer je zelfs al voor tien jaar.’

Het is een praktijk die blijft aanhouden en ook al werd aangeklaagd. Zo zag DNS Belgium eerder een gelijkaardige aanpak bij bedrijven als IDS Belgium en DNS Benelux. ‘Toen oordeelde de Luikse rechtbank dat deze praktijken misleidend of zelfs ronduit bedrieglijk zijn.’

Meer over

DNS

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Vraag naar ai-chips drijft hardwareprijs op, Louvre-kunst komt met ar tot leven (en meer)

    Werkplek & Beheer

    Cheops neemt Microsoft Teams-specialist Hello over

    Cloud computing
    Cloud & Infrastructuur

    Vier winnaars in de cloud: hoe ai de verhoudingen hertekent

    Data & AI

    Duitse ai-fabriek voor Europese industrie geopend

    Cloud & Infrastructuur

    Gartner ziet veel vraag naar servers

    Cloud & Infrastructuur

    Slimme multi-cloud-aanpak: weg uit de chaos van meerdere clouds

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs