Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

Dpo wacht vaak stiefmoederlijke behandeling

25 januari 2024 - 09:40ActueelInnovatie & TransformatieGBA
William Visterin

De data protection officer (dpo) heeft het niet altijd makkelijk. Hij wordt niet altijd betrokken, krijgt vaak te weinig middelen en wordt soms ingelaten met taken die problematisch zijn. Dat is het resultaat van een enquête van de Gegevensbeschermingsautoriteit (GBA) bij vierhonderd dpo’s in België.

Naar aanleiding van een Europees rapport samen met 25 andere gegevensbeschermingsautoriteiten besloot de Belgische GBA een enquête te houden, waarop circa vierhonderd dpo’s  hebben gereageerd. Een van de belangrijkste conclusies uit de rondvraag is dat de dpo niet systematisch betrokken wordt bij gegevensbeschermingskwesties binnen de organisatie.

Een pijnpunt zijn de middelen. Bijna de helft van de respondenten zegt dat de middelen die aan hen worden toegewezen ontoereikend zijn. Opvallend is dat dit percentage hoger is in de publieke dan in de private sector. ‘Daarom moet er speciale aandacht worden besteed aan de toewijzing van middelen aan de dpo in de publieke sector’, klinkt het bij de GBA.

Belangenconflict

Ook opvallend is dat bijna een vijfde van de ondervraagde dpo’s zegt deel te nemen aan de besluitvorming in verband met de verwerkingen van persoonsgegevens binnen hun organisatie. ‘Maar het Hof van Justitie heeft er op gewezen dat er sprake van een belangenconflict kan zijn’, merkt de GBA op. ‘En dit meer bepaald wanneer een dpo wordt belast met andere opdrachten of taken die ertoe leiden dat hij het doel van en de middelen voor de verwerking van persoonsgegevens door de verwerkingsverantwoordelijke of zijn verwerker bepaalt.’ Vrij vertaald: hoe je als dpo geen rechter en partij tegelijk kan zijn.

Meer over

BasisregistratiesPrivacy

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Apple bepaald geen voorloper met ai

    AchtergrondInnovatie & Transformatie

    Nvidia lanceert 20 nieuwe ai-fabrieken in Europa, maar passeert België

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Onkraakbaar: België en Luxemburg delen eerste grensoverschrijdende quantumverbinding

    Quantum
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Grote overname quantumcomputing: IonQ koopt Oxford Ionics

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Snowflake zet met koop Crunchy Data in op ai-compatibele databases

    troffee
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Deze personen en projecten maken (grote) kans op een Computable Award

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs