Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief
Reddingsboei, hulp

Atos wacht laatste reddingsboei

05 februari 2024 - 13:15ActueelOverheidAtos
Alfred Monterie
Alfred Monterie

Het vertrouwen dat het Atos nog lukt nieuwe kredieten bij de banken los te peuteren, daalt met het uur. Aangesteld nu is een derde onafhankelijke partij, een ‘mandatoire ad hoc’ die in een uiterste poging onderneemt om een noodfinanciering te regelen. De ondernemingsleiding is daar zelfstandig niet meer toe in staat. De kapitaalverhoging die afgelopen zomer werd aangekondigd, is sowieso van de baan. Dat maakte Atos maandag bekend. 

De beurs reageerde op dat nieuws met een koersdaling van dertig procent. De kas raakt leeg, Atos heeft acuut geld nodig. De ad-hoc-agent moet ook de gesprekken met de banken leiden om een herfinanciering te vinden voor leningen die over niet al te lange tijd aflopen. De schuldenmuur bedraagt 3,65 miljard euro aan leningen en obligaties. Deze bedrijfsobligaties worden met een korting van ongeveer vijftig procent verhandeld, een teken dat de financiële markten weinig fiducie hebben in een goede afloop. Volgens Atos heeft het ad hoc-mandaat alleen betrekking op de financiële schulden. Ontkend wordt dat deze constructie impact heeft op werknemers, klanten en leveranciers.

Miljardair

Ook onduidelijk is in hoeverre de gesprekken zijn gevorderd met de Tsjechische miljardair Kretinsky die de outsourcing-activiteiten (Tech Foundations) van de Atos Groep wil overnemen. Onlangs zei Atos dat voor het eind van januari een akkoord moeten worden bereikt, anders zou de hele deal geen doorgang meer vinden. Nu stelt de it-groep dat nog verder wordt onderhandeld zonder de zekerheid van een resultaat. 

Intussen vinden nog besprekingen plaats met Airbus over de overname van bedrijfsonderdelen op gebied van cybersecurity, big data en supercomputers. Als Atos geen overeenstemming met Kretinsky weet te bereiken, dan wordt de onderhandelingspositie tegenover Airbus zwak. Atos moet dan met het mes op de keel besprekingen voeren over onderdelen die het meeste perspectief bieden en nog wel 1,5 en 1,8 miljard euro kunnen opbrengen. Een denkbaar scenario is dat Atos tijdelijk een soort staatsbedrijf wordt dat door de Franse overheid in leven wordt gehouden. De Senaat is zich al aan het voorbereiden op een dergelijke oplossing.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    ActueelOverheid

    It-kanaal reageert wisselend op heffingen Trump

    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Geen one-fits-all-oplossing voor soevereine EU-cloud

    ActueelCloud & Infrastructuur

    AWS maakt EU-cloud meer soeverein

    Franse vlag
    ActueelOverheid

    Franse staat biedt 410 miljoen voor supercomputers Atos

    internetknooppunt BNIX
    ActueelInternet

    Belgisch internet krijgt nieuw hart

    ActueelSecurity & Awareness

    Europese Commissie scherpt Cybersecurity Act aan

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs