Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

Nokia onderzoekt verkoop mobiele-netwerkdivisie aan Samsung

[Foto: Poetra.RH/Shutterstock.com]
30 augustus 2024 - 11:01ActueelCloud & InfrastructuurNokiaSamsung
Diederik Toet

Nokia overweegt zijn mobiele-netwerkdivisie te verkopen. Onder meer Samsung Electronics zou interesse tonen. Het Finse bedrijf onderzoekt verschillende opties, waaronder een volledige of gedeeltelijke verkoop van de divisie. Ook een fusie met een concurrent behoort tot de opties. Dit meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.

Dat Nokia een gedeeltelijke afstoting overweegt, komt niet uit de lucht vallen. De fabrikant verkeert in zwaar weer. Er zou minder vraag naar 5G-telecomapparatuur zijn en netwerkuitbaters houden de hand op de knip. Over 2023 daalde de omzet met elf procent en de winst verdampte voor 84 procent ten opzichte van een jaar eerder. Dit ondanks een ontslagronde waarbij eind vorig jaar tot veertienduizend werknemers hun baan verloren. De Finnen meldden in het recentst afgeronde kwartaal een verdere winstdaling van 32 procent.

Radio access networks

Samsung, ’s werelds grootste fabrikant van geheugenchips, smartphones en televisies, heeft volgens Bloomberg belangstelling getoond in de aankoop van bepaalde Nokia-activa. Dit zou de Zuid-Koreanen helpen hun positie in de markt van ‘radio access networks’, die mobiele telefoons met telecominfrastructuur verbinden, te versterken. De gesprekken zouden zich nog in een vroeg stadium bevinden.

Het Nokia-onderdeel Mobile Networks is een strategisch belangrijke divisie voor de fabrikant. De divisie zou een waarde van ongeveer tien miljard dollar hebben. Nokia noch Samsung hebben de gesprekken bevestigd aan Bloomberg.

Meer over

NetwerkenTelecom

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Carrière

    Kort: Opnieuw Big Mac voor Capgemini, Deryckere nieuwe ceo Cegeka (en meer)

    Vlaanderen
    Overheid

    Bijna elke Vlaamse gemeente hangt vast aan Microsoft

    Cloud & Infrastructuur

    Van mobiel naar megatech: MWC26 trekt 105.000 bezoekers en 2.900 exposanten

    Cloud & Infrastructuur

    Nutanix: ai stimuleert containergebruik, maar vergroot risico’s

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Apple introduceert M5 Pro en M5 Max, Accenture koopt Ookla (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    AWS-datacenters herstellen in Midden-Oosten van drone-aanvallen

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs