Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

CrowdStrike laat vragen over compensatie na megastoring onbeantwoord

25 september 2024 - 14:42ActueelSecurity & AwarenessCrowdStrike
Alfred Monterie
Alfred Monterie

CrowdStrike ontwijkt vragen over de financiële compensatie die slachtoffers van de wereldwijde storing tegemoet kunnen zien als gevolg van een verkeerde software-update. Ook over de omvang van de claims die zijn ingediend, wil het securitybedrijf weinig kwijt. Dat bleek afgelopen dinsdag tijdens een hoorzitting van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden.

CrowdStrike-topman Adam Meyers bood het Amerikaans Congres wel zijn excuses aan voor de blunders waardoor ook in Nederland en België massaal Windows-systemen plat gingen. Maar hij maakte niemand wijzer over de vraag hoe de verantwoordelijkheden liggen bij de grootscheepse uitval. Delta Air Lines bereidt een claim van vijfhonderd miljoen dollar voor wegens de opgelopen schade die ook gemiste inkomsten en compensatie voor gestrande luchtreizigers omvat. Ook in Engeland, waar het patiëntendossier- en afsprakensysteem voor huisartsen plat ging, was de schade groot. Diverse juridische groepsacties zijn daar in voorbereiding.

CrowdStrike heeft inmiddels een ruim zestig miljoen dollar kostend incentive-programma opgestart om getroffen klanten milder te stemmen. Ook moest het securitybedrijf toegeven dat voor ongeveer zestig miljoen dollar aan opdrachten die in de pijplijn zitten, zijn vertraagd. Sommige klanten aarzelen met CrowdStrike in zee te gaan, nu blijkt dat het bedrijf een steek heeft laten vallen. CrowdStrike zegt dat het nog te vroeg is om een goede schatting te kunnen maken van de potentiële juridische averij.

Senator Mark Green zei tijdens de hoorzitting dat vergissingen gebeuren maar dat een vergissing van de omvang afgelopen juli nooit meer mag voorkomen. CrowdStrike zegt dat het verschillende verbeteringen in de processen rond het testen, valideren en uitrollen van software-updates heeft doorgevoerd om een herhaling van het drama te voorkomen.

Geïnteresseerd in meer informatie over cybersecurity? Lees dan de zesde uitgave van het Engelstalige Cybersec e-Magazine!

Meer over

Storing

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    injectie dollar investering kapitaal
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kort: Databricks lievelingetje van investeerders, Vertic koopt Waylay

    Governance & Privacy

    Herinvoering auteursrechten: wel voor softwareontwikkelaar, niet voor helpdeskmedewerker

    toetsenbord met security-icoontjes in de vorm van sloten die open en dicht zitten.
    ActueelSecurity & Awareness

    DNS Belgium: pas op voor misbruik verwaarloosde domeinnamen

    OpinieSecurity & Awareness

    Honderd procent veilig kan niet, honderd procent weerbaar wel

    ActueelSecurity & Awareness

    Wel antivirus, weinig multi-factorauthenticatie bij bedrijven

    ActueelSecurity & Awareness

    Datalek Orange Belgium toont spanningsveld tussen transparantie en reputatiebeheer

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs