Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

SAP en IBM lokken tienduizend on-prem-gebruikers naar de cloud

IBM
22 januari 2025 - 11:09ActueelCloud & InfrastructuurIBMSAP
William Visterin

IBM en SAP hebben een samenwerking aangekondigd die duizenden bedrijven naar de cloud moet brengen. Vanaf het tweede kwartaal van 2025 kunnen ondernemingen die SAP-software draaien op IBM Power-systemen gebruikmaken van SAP’s Rise, de managed cloud-oplossing die tot nu toe gericht was op x86-servers.

De nieuwe dienst, Rise with SAP on IBM Power Virtual Server, belooft bedrijven in negentig dagen te kunnen migreren van hun lokale systemen naar de cloud. Dit is relevant voor de ongeveer tienduizend klanten die momenteel SAP-applicaties on-premises op IBM Power-systemen draaien, waarvan sommigen al bijna dertig jaar van deze infrastructuur gebruikmaken.

Om de transitie te ondersteunen, introduceert IBM de Transformation Suite for SAP Applications, dat uit software en diensten bestaat voor het beoordelen van bestaande it-omgevingen, datamigratie en geautomatiseerd testen. Klanten kunnen hierbij worden ondersteund door IBM Consulting of andere SAP-partners. IBM’s eigen ervaring moet bedrijven over de streep trekken. Het bedrijf migreerde overigens zelf zijn SAP-systemen naar de cloud, met meer dan 150.000 gebruikers in 175 landen.

De deal moet IBM ook helpen om zich meer te manifesteren in het partnernetwerk van SAP als een leverancier van infrastructuur. Voorlopig is de SAP-business daar beperkt, omdat het grootste deel van naar Azure of AWS gaat, en de rest naar het Google Cloud Platform (GCP) en dan pas naar IBM.

Timing

De timing van deze aankondiging is cruciaal, aangezien SAP heeft aangekondigd de ondersteuning voor oudere erp-systemen stop te zetten. Voor ecc- en r/3-systemen is dit eind 2027, terwijl gebruikers van nog oudere versies eerder moeten overstappen. Met de nieuwe dienst willen IBM en SAP deze bedrijven een route naar moderne cloud-infrastructuur aanbieden, met behoud van hun Power-architectuur. De oplossing omvat ook terugkoopplannen voor bestaande Power-systemen, het behoud van securitymogelijkheden en ai-integratie. Er zijn ook financiële prikkels voor systeemintegrators die de migraties begeleiden.

Meer over

on premise

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    Het IT-kanaal onder druk: samen voorui...

    Het IT-kanaal bevindt zich midden in een fundamentele transitie. IT-serviceproviders krijgen te maken met snel veranderende technologie, hogere verwachtingen van klanten en toenemende eisen op het gebied van veiligheid en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Data & AI

    OpenAI jaagt op miljarden voor megabeursgang terwijl ai-wedloop escaleert

    Cloud & Infrastructuur

    Microsoft 420 miljard minder waard

    Cloud & Infrastructuur

    Ilionx blijft it‑partner voor Schelderadarketen

    Overheid

    Overheid voor ruim 200 miljoen aan contracten bij Sopra Steria

    Datacenter
    Cloud & Infrastructuur

    ‘Microsoft enige huurder nieuwe hyperscaler in Amsterdam’

    Cloud & Infrastructuur

    Intel kampt met problemen in aanlevering, productie én vraag

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs