Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief
[Foto: Sundry Photography/Shutterstock.com]

Overname Juniper door HPE op losse schroeven

31 januari 2025 - 14:31ActueelCloud & InfrastructuurCiscoHPEJuniper Networks
Diederik Toet

Het is nog niet zeker dat HPE zijn concurrent Juniper Networks mag overnemen. Omdat het Amerikaanse ministerie van Justitie vreest dat de miljardendeal de concurrentie in de markt van netwerkapparatuur belemmert, dient zij een klacht in bij de rechtbank. De Europese Commissie en de Britse autoriteiten gingen eerder wel akkoord.

De markt van netwerkhardware kent veel spelers, maar slechts enkele grote. De top drie bestaat uit Cisco, HPE en Juniper Networks. De beoogde overname van Juniper zou volgens de Amerikaanse ambtenaren betekenen dat HPE en aartsrivaal Cisco samen meer dan zeventig procent van de markt verdelen. En dat is te veel voor gezonde concurrentie, vinden ze.
De twee marktpartijen reageren als gestoken door een wesp. Volgens hen hebben de ambtenaren ongelijk en zou de acquisitie juist leiden tot meer innovatie en keuze in de markt. ‘We zullen ons krachtig verdedigen tegen de te verregaande interpretatie van de antitrustwetten door het ministerie van justitie’, staat in een gezamenlijk statement.

Aan het begin van 2024 werd bekend dat HPE zijn concurrent Juniper Networks wil overnemen voor zo’n veertien miljard dollar. Het is HPE vooral te doen om Junipers cloudgebaseerde ai-platform, dat bedrijven helpt bij het stroomlijnen van hun activiteiten via draadloze en bekabelde netwerken. Met Juniper erbij krijgt het techconcern de techniek in huis om met Cisco te strijden om de hegemonie in de markt, die tegenwoordig sterk onder invloed van artificial intelligence (ai) staat.

Europese Commissie en de Britten stemden wel in met overname Juniper

Afgelopen augustus stemde zowel de Europese Commissie als de Britse markttoezichthouder CMA in met de voorgenomen overname van Juniper Networks door HPE. De Commissie concludeert dat de transactie geen mededingingsbezwaren zou opleveren in Europa. Destijds was het verhaal dat HPE in Brussel het beeld heeft geschapen dat de deal de concurrentie in Europa aanwakkert zodra marktleider Cisco de combinatie HPE-Juniper tegenover zich krijgt.

De acquisitie leidt naar verwachting tot een verdubbeling van HPE’s netwerkactiviteiten. Het is een van de grootste transacties van de afgelopen tijd. HPE nam in 2015 voor bijna drie miljard dollar ook al zijn concurrent Aruba over. Belangrijke andere spelers in de markt van netwerkapparatuur zijn Huawei, Nokia, Ericsson, Extreme Networks, Arista Networks en ZTE.

Meer over

NetwerkenOvernameTelecom

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    Vissen aan de haak slaan azen op overname
    ActueelCloud & Infrastructuur

    HPE wil Juniper Networks overnemen

    Groen licht
    ActueelCloud & Infrastructuur

    HPE mag van Brussel Juniper inlijven

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs