Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

De verborgen kant van telecombeveiliging

toetsenbord met security-icoontjes in de vorm van sloten die open en dicht zitten.
[Afbeelding: Song_about_summer/Shutterstock]
14 maart 2025 - 11:37ActueelSecurity & AwarenessCybersec EuropeProximus
William Visterin

Event | Cybersec Europe – Tech Stage

Op het aankomende Cybersec Europe op 21 en 22 mei krijgen bezoekers de kans om kennis te maken met een cruciaal maar vaak onzichtbaar aspect van onze digitale veiligheid: telecomnetwerken. Jeremy Schmidt, cyber security incident response analyst bij Proximus ADA, legt op de Tech Stage van Cybersec Europe uit hoe de beveiliging van ons telecomverkeer wordt verbeterd.

Jeremy Schmidt (Proximus ADA)

In zijn presentatie ‘From Signals to Security: integrating SS7 data into modern SOCs’ laat Jeremy Schmidt zien hoe de signalen die onze telefoongesprekken en berichten genereren, beter beveiligd worden. Het is een onderdeel van security dat doorgaans wat onder de radar blijft, zelfs voor security professionals.

Maar in het huidige digitale tijdperk, en zeker in de huidige geopolitieke situatie, is de beveiliging van telecomnetwerken namelijk van cruciaal belang. ‘Het integreren van SS7-data in security operations center (soc)-operaties verbetert de detectie van bedreigingen, responstijden en de algehele beveiliging’, aldus Schmidt. ‘Door het integreren van traditionele signaleringsdata met hedendaagse SOC-practices willen we een veerkrachtigere en responsievere beveiligingsinfrastructuur creëren.’

De integratie maakt deel uit van een bredere trend. ‘In de nabije toekomst zullen soc’s die de beveiliging van alle it-infrastructuur beheren, inclusief telecommunicatie en operationele technologie, de norm worden in plaats van de uitzondering’, stelt Schmidt.

Jeremy Schmidt zal zijn presentatie geven op de Tech Stage op 21 mei, op dag 1 van Cybersec Europe.

Interesse in cybersecurity inzichten? Bezoek een van de (gratis) Cybersec-events!

Cybersec Europe keert op 21 en 22 mei terug naar Brussel en biedt een platform om in contact te komen met experts, de nieuwste cybersecurity-innovaties te ontdekken en waardevolle inzichten op te doen. Dit jaar verwelkomen we toonaangevende keynote sprekers zoals Mario Beccia, Max Schrems en Anouk van Brug. Registratie is gratis en nu geopend: Cybersec Europe Registratie.

Later dit jaar vindt Cybersec Netherlands plaats op 10 en 11 september in Utrecht. De registratie opent in april, maar je kunt je alvast aanmelden om op de hoogte te blijven: Blijf op de hoogte.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    ActueelOverheid

    Defensie investeert fors in eigen datacenters en cybersecurity

    OpinieData & AI

    Van opensource naar ‘open washing’: waarom bedrijven nu misbruik maken van vertrouwen in licenties

    ActueelData & AI

    Kort: Nieuwe ai-oplossingen van Netsuite, Wireless Logic koopt Zipit Wireless (en meer)

    Data & AI

    Kort: Ai-incidenten kosten 8 procent, phishing via qr-code (en meer)

    ActueelSecurity & Awareness

    Cruijffiaanse blik op cybersecurity: je ziet het pas als je het doorhebt

    ActueelSecurity & Awareness

    Phishingtrend: oplichters zetten correcte boekingsgegevens in

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs