Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

Navo moderniseert it-infrastructuur met Oracle en Thales

11 september 2025 - 20:57ActueelCloud & InfrastructuurNavoOracleProximusReply GroupThales
William Visterin

Het Navo Communicatie- en Informatieagentschap (NCIA) heeft een strategische keuze gemaakt die de defensie-it-wereld doet opkijken. Het agentschap vertrouwt zijn missiekritieke systemen toe aan Oracle Cloud Infrastructure (OCI) in samenwerking met Thales en Proximus.

Drie bestaande datacenters worden gemigreerd naar Oracle’s cloudplatform, een operatie die wordt geleid door Thales als hoofdaannemer. De Franse defensiegigant wordt ondersteund door Oracle-specialisten Red Reply en Shield Reply uit de Reply Group, terwijl Proximus de netwerkcomponent verzorgt.

De beslissing van het NCIA, dat als technologische ruggengraat van de Atlantische Alliantie fungeert, markeert een keerpunt in de digitalisering van de Navo.

Voor Oracle, en OCI in het bijzonder, betekent dit contract een overwinning in de defensiemarkt, waar Amazon Web Services (AWS) en Microsoft Azure traditioneel sterke posities innemen. ‘OCI helpt het NCIA om data te beheren, analyseren en beschermen, en geeft tegelijkertijd meer controle over waar data wordt opgeslagen en waar de workloads draaien’, licht Richard Smith, executive vice president technology en general manager Oracle EMEA, de deal toe.

Artificiële intelligentie

Thales, al jarenlang Navo-leverancier, versterkt met dit contract zijn positie als voorkeurspartner voor kritieke it-infrastructuur. De samenwerking bevestigt ook hoe traditionele defensieleveranciers zich herpositioneren in het cloudtijdperk door strategische allianties aan te gaan met hyperscale cloudproviders.

De migratie behelst meer dan alleen een technische verhuizing. Het NCIA wil zijn it-landschap grondig moderniseren en daarbij artificiële intelligentie integreren, zonder concessies te doen aan veiligheid. Over om welk bedrag het bij deze deal gaat, werd niet gecommuniceerd.

Meer over

cloudDatacentersDiensten

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    Het IT-kanaal onder druk: samen voorui...

    Het IT-kanaal bevindt zich midden in een fundamentele transitie. IT-serviceproviders krijgen te maken met snel veranderende technologie, hogere verwachtingen van klanten en toenemende eisen op het gebied van veiligheid en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Data & AI

    OpenAI jaagt op miljarden voor megabeursgang terwijl ai-wedloop escaleert

    Cloud & Infrastructuur

    Microsoft 420 miljard minder waard

    Cloud & Infrastructuur

    Ilionx blijft it‑partner voor Schelderadarketen

    Overheid

    Overheid voor ruim 200 miljoen aan contracten bij Sopra Steria

    Datacenter
    Cloud & Infrastructuur

    ‘Microsoft enige huurder nieuwe hyperscaler in Amsterdam’

    Cloud & Infrastructuur

    Intel kampt met problemen in aanlevering, productie én vraag

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs