Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief
Digitalisering logistiek smart logistics

Duits trio versnelt digitalisering in Nederland

06 juli 2021 - 09:41ActueelCloud & InfrastructuurSAPSiemensT-Systems
Alfred Monterie

De drie Duitse techreuzen SAP, Siemens en T-Systems helpen de Nederlandse industrie met de verdere digitalisering en verduurzaming. De samenwerking volgt uit het Duits-Nederlands innovatiepact. Het trio richt zich op smart industry (Industrie 4.0), energietransitie en innovatie. De samenwerking moet ook leiden tot oplossingen waar nieuwe standaarden uit voortkomen.

Dit bleek vandaag tijdens het kick-off-event Together for Industry 4.0. Met Duitse hulp moet de Nederlandse industrie efficiënt en duurzaam worden. Volgens de drie techbedrijven blijft de grote omslag in Nederland vooralsnog uit. Grote transformatieprojecten duren langer, zijn duurder dan verwacht en leveren niet de beoogde waarde op, zo luidt de kritiek. 

SAP, Siemens en T-Systems denken de time-to-market te kunnen versnellen. Meer productiviteit, flexibiliteit en duurzaamheid kunnen het concurrentievermogen van Nederlandse bedrijven versterken. Hierbij wordt gebruik gemaakt van datgene wat er in de Duitse thuismarkt al is gedaan op het gebied van industrie 4.0. Volgens Dirk de Bilde, ceo Siemens Nederland, gaat het transformatieproces in Nederland te langzaam. Andere hoog innovatieve landen anticiperen eerder op de snel veranderende markt. 

De drie Duitse ondernemingen zien de behoefte aan smart factory-oplossingen toenemen. Ook vraagt de markt om meer transparantie van productieprocessen en logistieke ketens. Met het volwassen worden van de technologische componenten van Industrie 4.0, zoals industriële iot, 5G-campus-netwerken, ai en machine learning, en zowel edge als de cloud, kunnen bedrijven meerwaarde halen.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kort: Cybercrimineel ligt op de loer in hoogseizoen, Proximus en Thales vernieuwen it bij Navo (en meer)

    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Europese it moet nú regie pakken

    AchtergrondInnovatie & Transformatie

    Nvidia lanceert 20 nieuwe ai-fabrieken in Europa, maar passeert België

    Sap-Sapphire-2024
    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Joule verandert alles: zo werken we straks met erp

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Onkraakbaar: België en Luxemburg delen eerste grensoverschrijdende quantumverbinding

    Quantum
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Grote overname quantumcomputing: IonQ koopt Oxford Ionics

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs