Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

Europol rolt illegale marktplaats RaidForum op

12 april 2022 - 18:31ActueelOverheidEuropol
Alfred Monterie

Europol heeft hackersforum RaidForum, dat tot de grootste in zijn soort behoort, uit de lucht gehaald. De illegale marktplaats is gesloten, terwijl de infrastructuur in beslag is genomen. Daarmee is de cybercriminaliteit een zware slag toegebracht. De beheerder van het platform en twee van zijn handlangers zijn gearresteerd.

Het Europese samenwerkingsverband van politiediensten deelt verder dat achter RaidForum, dat in 2015 is gelanceerd, een community van meer dan een half miljoen gebruikers zat. Op de marktplaats werden miljoenen creditcards, bankrekeningnummers en routeringsinformatie verhandeld. Ook kon je er gebruikersnamen en bijbehorende wachtwoorden kopen om toegang te krijgen tot online accounts. Het merendeel van deze persoonlijke gegeven was afkomstig van spraakmakende datalekken en andere exploits.

De operatie met de naam Tourniquet werd gecoördineerd door Europol’s Europese Centrum voor Cybercriminaliteit. Aan het oprollen van RaidForum is een jaar voorbereiding vooraf gegaan. Politie-autoriteiten uit de Verenigde Staten, het Verenigd Koninkrijk, Duitsland, Zweden, Roemenië en Portugal hebben aan het onderzoek deelgenomen.

Door een intensieve uitwisseling van informatie kwamen de onderzoekers erachter hoe de organisatie in elkaar stak. Europol kon de verschillende rollen definiëren die diverse partijen speelden: de beheerder, de witwassers, de gebruikers die verantwoordelijk zijn voor het stelen en uploaden van de gegevens, alsmede de kopers.

Meer over

Cybercrime

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Europol moet schat aan (persoons)gegevens wissen

    ActueelOverheid

    Europol rolt malware-botnet Emotet op

    ActueelSecurity & Awareness

    Europol hielp miljoenen ransomware-slachtoffers

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Europol haalt hackerscollectief Hive uit de lucht

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs