Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

EuNetworks koopt glasvezel in België

08 maart 2023 - 14:36ActueelCloud & InfrastructuurEuNetworks
William Visterin

EuNetworks, een West-Europees bedrijf op het gebied van bandbreedte-infrastructuur, neemt de dark fibre-tak van een Belgisch nutsbedrijf over.

De transactie behelst 1.660 km glasvezelnetwerk in België. De overname moet de Europese infrastructuur van het Britse EuNetworks versterken. Het gaat om een netwerk, verspreid over routes in Brussel en langeafstandsroutes, en ook dicht bij dertien datacenters in België.

Het gaat om een netwerk en business die eind jaren negentig werden gebouwd. Al kan of wil EuNetworks niet vertellen om welk overgenomen bedrijf het zou gaan. ‘Helaas kunnen we de naam van het nutsbedrijf niet bekendmaken’, antwoordt chief marketing officer Hannah Britt.

De langeafstandsinfrastructuur moet dark fiber en aan verwante diensten leveren aan de bestaande klanten van EuNetworks, van nationale en regionale providers tot content- en cloudproviders, hyperscalers en mobiele netwerkoperatoren. De transactie zal naar verwachting voor eind april 2023 worden afgerond.

[UPDATE] 28-03-2023: Inmiddels is bekend geworden dat het gaat om de glasvezelactiviteiten van Electrabel (Engie).

Meer over

DienstenGlasvezelOvername

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Engie Electrabel in zee met Sparkcentral

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs