Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

Quantum-as-a-Service, gebruikt u het wel eens?

03 december 2019 - 10:30AchtergrondCloud & Infrastructuur
Krijn Soeteman
Krijn Soeteman

Het was al mogelijk bij Microsoft, IBM en Google gebruik te maken een soort van QaaS-dienst, nu komt Amazon daar met Amazon Braket bij. Misschien moeten we er weer Kwantum van maken in het Nederlands, klinkt leuk: KaaS. Nou ja, hoe je het ook wendt of keert, gebruikt u wel eens een online quantumdienst om onderzoek te doen?

Amazon Braket biedt diensten aan voor wetenschappers, onderzoekers en ontwikkelaars om te experimenteren met quantum-hardware. Denk daarbij aan computers van D-Wave, IonX en RIgetti.

Met de dienst kunnen klanten zelf ervaring opdoen met quantumcomputing en dat op eigen tempo ontdekken, ermee experimenteren en evalueren. Om de dienst te ondersteunen, is Amazon de samenwerking aangegaan met CalTech onder de noemer AWS Center for Quantum Computing. Het Quantum Solutions Lab is het programma om klanten met experts van Amazons centrum te verbinden. 

Als grootste clouddienst in de westerse wereld heeft Amazon wel wat in de melk te brokken. Het verwacht dat quantumcomputing ‘cloud-first’ wordt, niet geheel onverwacht omdat vooralsnog quantunchips tot bijna het absolute nulpunt gekoeld moeten worden. Haal je niet even in huis zeg maar. 

Gebruikt u al wel eens QaaS-diensten?

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    startpagina W10
    Cloud & Infrastructuur

    Vier op de tien nog op Windows 10

    Cloud & Infrastructuur

    Ondersteuning Windows 10 gestopt; problemen in zicht

    Europese aanbesteding Europa vlaggen
    Cloud & Infrastructuur

    EU grijpt nog niet in tegen Microsofts cloudlicenties op Google en AWS

    Cloud & Infrastructuur

    ‘Zo krijgen we nooit Europese kampioenen’

    Cloud & Infrastructuur

    SAP en AWS bundelen krachten voor Europese datasoevereiniteit

    Innovatie & Transformatie

    Imec meldt doorbraak in quantumcomputing

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs