Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

Overheden moeten sociale netwerken reguleren

26 juni 2019 - 08:37AchtergrondCloud & InfrastructuurIntel
Krijn Soeteman
Krijn Soeteman

Nick Clegg, hoofd van Facebooks global affairs en voormalig vicepremier van het Verenigd Koninkrijk, deed uitspraken over het reguleren van sociale netwerken door overheden bij de BBC. Wat vindt u, overheden de boel laten reguleren?

Het gaat Clegg om de regels rond sociale netwerken. Volgens hem is het niet aan private partijen om de regels te verzinnen. Volgens hem zijn dat zaken die toebedeeld zijn aan politici in democratische landen.

Landen moeten meer regels maken, zoals rond zaken als dataprivacy en regels rond verkiezingen. Tegelijkertijd moeten bedrijven als Facebook ‘volwassen’ omgaan met het bepleiten van regulering.

Het VK wil de eigenaren van sociale-mediaplatformen persoonlijk verantwoordelijk maken voor ‘schadelijke content’ en wil zelfs de mogelijkheid hebben om de bedrijven uit te schakelen.

Clegg zei bij de BBC overigens dat er absoluut geen bewijs is dat Rusland de Brexit-stemming heeft beïnvloed via Facebook, maar dat de Britse Euroscepsis diep zit.

Hoe je het ook went of keert: moeten overheden de boel reguleren?

Meer over

Netwerken

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kort: Cybercrimineel ligt op de loer in hoogseizoen, Proximus en Thales vernieuwen it bij Navo (en meer)

    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Europese it moet nú regie pakken

    AchtergrondInnovatie & Transformatie

    Nvidia lanceert 20 nieuwe ai-fabrieken in Europa, maar passeert België

    Sap-Sapphire-2024
    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Joule verandert alles: zo werken we straks met erp

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Onkraakbaar: België en Luxemburg delen eerste grensoverschrijdende quantumverbinding

    Quantum
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Grote overname quantumcomputing: IonQ koopt Oxford Ionics

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs