Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

Tsunami van verandering in netwerkbeveiliging

10 maart 2020 - 12:16OpinieCloud & Infrastructuur
Ronald Ostendorf
Ronald Ostendorf

De toekomst van netwerk security is in de cloud. De contouren van bedrijfslocaties vervagen en applicaties en services worden meer en meer geleverd vanuit de cloud. Waar de grote veranderingen plaatsvinden en welke uitdagingen opgelost worden met netwerksecurity in de cloud leest u hier.

Steeds meer cloud geleverde apps worden wereldwijd gebruikt door gebruikers op mobiele apparaten. De realiteit is dat eindgebruikers applicaties lang niet altijd overal veilig kunnen consumeren. Met als belangrijke reden dat het netwerk en de netwerkbeveiligingsarchitecturen verouderd zijn, feitelijk omdat zij niet cloud native zijn.

Merkonafhankelijk

Gartner zegt het volgende: ‘In een moderne onderneming zijn gebruikers, apparaten, applicaties en clouddiensten overal. Daarom moet veilige toegang ook overal mogelijk zijn’. Dit vraagt optimale flexibiliteit, beschikbaarheid en toegankelijkheid van netwerken en hun beveiliging.

Grote wereldwijde securitysoftwareaanbieders zijn over het algemeen gewend geweest om ‘koop meer van wat wij bieden’ te prediken. En dat zien we nu nog steeds gebeuren. Deze aanbieders stappen nu en masse over naar levering vanuit de cloud. Echter gaat het hier vaak nog steeds over hun oorspronkelijke on premise beveiligingssoftware, die nu dan in de cloud draait. Maar is dat dan de juiste oplossing? Het is in elk geval niet cloud native, maar een beetje zoals dvd-spelers in een datacenter plaatsen en het vervolgens een Netflix-service noemen. U koopt slechts een virtueel exemplaar van wat u jarenlang al had.

Als meerdere gebruikers toegang moeten hebben tot vele apps vanuit multi cloud-omgevingen dan zal er ergens een monitoringsysteem moeten zijn die bewaakt tegen bedreigingen in de vorm van malware. Hoe meer organisaties wereldwijd overstappen naar saas-applicaties, zoals Microsoft Office 365, hoe groter de vraag om de digitale veiligheid internationaal te garanderen. Zeker voor de cio’s van internationaal opererende ondernemingen is dit een steeds grotere uitdaging.

Conclusie

Grote organisaties die de cloudbeveiliging structureel goed willen inrichten, hebben daar een speciaal gebouwde architectuur voor nodig. In een eerder blog toonde ik al de video waarin duidelijk wordt gemaakt dat blijven voortbouwen op huidige internationale netwerkstructuren niet alleen kostbaar en complex is, maar ook de digitale veiligheid niet ten goede komt.

Ronald Ostendorf, eigenaar Netso

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Navo moderniseert it-infrastructuur met Oracle en Thales

    injectie dollar investering kapitaal
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kort: Databricks lievelingetje van investeerders, Vertic koopt Waylay

    mobiel iphone smartphone
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Het brokkenparcours van Lycamobile

    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Op deze vier paarden wedt Google Cloud

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kingston University organiseert expositie gaming-geschiedenis

    ActueelData & AI

    Kort: Nieuwe ai-oplossingen van Netsuite, Wireless Logic koopt Zipit Wireless (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs