Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

Vlaamse Programmeerwedstijd lokt meer dan 400 it’ers

18 maart 2019 - 12:34ActueelCarrière
William Visterin

Vorige woensdag zakten meer dan vierhonderd jonge (en minder jonge) programmeurs af naar de Artesis Plantijn Hogeschool om deel te nemen aan de Vlaamse programmeerwedstrijd. Python overtroefde dit jaar Java als populairste programmeertaal.

In het totaal streden 135 teams voor de titels in vier categorieën. Uit het secundair onderwijs kwamen 41 teams opdagen. Daarnaast waren ook teams van studenten uit professionele en academische bacheloropleidingen, masterstudenten en it-professionals aanwezig.

Bij de leerlingen secundair won het team ‘Boolean and the Bit’ van de Sint Paulus school, Campus college Waregem. Bij de professionele bachelors was ‘Spreit’ van Howest de Winnaar.

Bij de academische bachelors won ‘The Matrix Builders’ van UCLL. Er deed ook een team van it-professionals & masters mee, daar won ‘Heap Heap, Array!’ bestaande uit deelnemers van Capgemini en KU Leuven.

Python

Ook uit de programmeerwedstrijd blijkt de opmars van Python. ‘We merken dat er dit jaar meer Python ten opzichte van Java is gebruikt dan andere jaren’, vertelt Kelly Casal Mosteiro, opleidingshoofd toegepaste informatica aan de Artesis Plantijn Hogeschool Antwerpen.

Van alle deelnemende teams gebruikten er 142 Python (release 3), er waren er 107 met Java aan de slag, 47 met C, 35 met C++ en 26 met Visual Basic. ‘Vorig jaar was de voorsprong van Python veel kleiner’, aldus Kelly Casal Mosteiro.

Bij categorie één en twee, respectievelijk studenten secundair onderwijs, was Python de ‘winnende technologie’. Maar bij professionele bachelors ging het winnende team met C++ aan de slag, bij de it-professionals & masters was dat C++ en Java.

Sneeuwwitje

De voorgelegde programmeervraagstukken vielen alvast op door hun originele insteek. Zo werden de deelnemers onder meer uitgedaagd om een ‘Splitwise’-algoritme schrijven voor de dwergen van Sneeuwwitje, die de ontgonnen diamanten onderling moesten verdelen.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    security
    ActueelSecurity & Awareness

    De zware uitdaging van cloudbeveiliging

    Onderhandelingen gesprekken deal overname
    ActueelCarrière

    Brusselse EDR overgenomen door Ierse Org Group

    AchtergrondCarrière

    Ai-specialisten zijn de nieuwste voetbalvedetten

    Data & AI

    Kan ai einde maken aan tekort aan vaardigheden in soc?

    Rechtspraak
    ActueelCarrière

    Collectieve rechtszaak tegen Workday voor leeftijdsdiscriminatie door ai

    ActueelCarrière

    Proximus kiest met Stijn Bijnens voor atypische ceo

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs