Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief
Dell

Dell: Mogelijk data klanten op straat

30 november 2018 - 09:52ActueelData & AIDell
Diederik Toet

Hackers hebben op 9 november 2018 mogelijk toegang gehad tot klantenbestanden van Dell. Het technologiebedrijf kan niet uitsluiten dat daarbij persoonlijke gegevens en versleutelde wachtwoorden zijn buitgemaakt. Nadat Dell de inbraakpoging op zijn netwerk had geconstateerd, traden beveiligingsmaatregelen in werking.

‘We hebben ongeautoriseerde activiteiten op het netwerk opgemerkt en onmogelijk gemaakt’, schrijft het techbedrijf in een communiqué. ‘De activiteiten waren erop gericht klantinformatie van Dell.com te ontvreemden. Hoewel het mogelijk is dat enkele gegevens zijn verwijderd van Dells netwerk, heeft ons onderzoek niet vastgesteld dat daadwerkelijk iets is ontvreemd.’ Volgens het bedrijf bleef gevoelige informatie zoals creditcardgegevens ongemoeid. Van de getroffen accounts werd het wachtwoord gereset.

Dell heeft het datalek inmiddels gemeld bij de Amerikaanse autoriteiten. Ook schakelt de onderneming een onafhankelijk bureau voor digitaal forensisch onderzoek in. Het is niet bekend of informatie van Nederlandse klanten is buitgemaakt. Klanten wordt aangeraden om regelmatig hun wachtwoord te wijzigen en nergens hetzelfde wachtwoord te gebruiken.

Meer over

AuthenticatieHacking

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    moederbord
    ActueelGovernance & Privacy

    Dell wordt weer beursgenoteerd bedrijf

    Winnaar
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Dell België reikt eerste EMC Partners Awards uit

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs