Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

Cryptograaf krijgt Europese beurs van 2,5 miljoen

30 maart 2017 - 07:38ActueelCarrièreCWIUniversiteit Leiden
Rik Sanders

Cryptograaf Ronald Cramer ontvangt een ERC Advanced Grant van 2,5 miljoen euro voor zijn project ‘Algebraic Methods for Stronger Crypto’. De beurs van het ERC (European Research Council) is bedoeld voor wetenschappers die met grensverleggend onderzoek bezig zijn. Cramer leidt sinds 2004 de Cryptology Research groep van het Centrum Wiskunde & Informatica (CWI) in Amsterdam en is als hoogleraar aan het Mathematisch Instituut van de Universiteit Leiden verbonden.

Ronald Cramer(1968) staat bekend om zijn brede fundamentele bijdragen aan de cryptografie, zoals de Cramer-Shoup-encryptie, die in een internationale ISO-standaard is opgenomen, en de daarop voortbouwende hashproof-systemen, die gebruikt worden voor internetbeveiliging. Daarnaast is hij bekend van zijn theoretische werk aan cryptografische protocollentheorie en de wiskundige aspecten van secure multi-party computation, een samenwerking tussen partijen die elkaar niet hoeven te vertrouwen.

Cramer is een van de auteurs van het boek Secure Multi-Party Computation and Secret Sharing (Cambridge, 2015). In de afgelopen jaren is hij zich gaan richten op  de wiskunde van beveiligingsmethoden die niet door quantumcomputers zijn te kraken: de quantum-safe crypto.   

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    3D vliegtuigonderdeel
    ActueelData & AI

    CWI ontwikkelt standaard voor online 3D-content

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs