Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief
jurist, recht, wet, fiscalist

Larcier-Intersentia komt met ai-tool voor juridische wereld

02 februari 2024 - 12:47ActueelData & AI
Rik Sanders

Larcier-Intersentia, gespecialiseerd in juridische publicaties en software, introduceert technologie op basis van artificial intelligence: GenIA-L. Juridische professionals doen met deze ai-tool efficiënter onderzoek naar uitgebreide externe bronnen zoals wetten, jurisprudentie en rechtsleer, claimt het Brusselse bedrijf.

Volgens Larcier-Intersentia belooft het gebruik van GenIA-L tijdsbesparing en uitbreiding van beschikbare informatie. Hierdoor kunnen professionals, zoals juristen en fiscalisten, zich meer focussen op advies en strategische ondersteuning.

De technologie benadrukt ook kwaliteit en veiligheid. Zo garandeert ze een correcte bronvermelding door enkel bronnen te gebruiken die door juridische experts geverifieerd zijn. Deze controles en reviews onderscheiden GenIA-L van andere ai-tools zoals ChatGPT.

Lefebvre Sarrut Group, een juridische en fiscale informatieleverancier en het moederbedrijf van SDU, heeft de technologie uitgedacht. De tool is samen ontwikkeld met en uitgeprobeerd door honderden juristen, fiscalisten en eigen a-experts en is gevoed met juridische en fiscale documenten en bronnen. Het concern (omzet 542 miljoen euro, 2.400 mensen in dienst) noemt zich een pionier in Europese juridische artificiële intelligentie met bewezen successen zoals anonimisering en automatische categorisatie.

De lancering is de eerste stap in de uitrol van GenIA-L in België. Strada lex, Taxwin, Socialwin en ‘mijn Tips en Advies’ zullen de eerste databanken zijn waar de nieuwe technologie beschikbaar is. De technologie is al op de markt gebracht in Spanje en Frankrijk slaat daar aan, aldus Larcier-Intersentia. In Nederland verzorgt zusterbedrijf SDU de marktlancering.

Meer over

Kunstmatige intelligentie

Deel

Fout: Contact formulier niet gevonden.

Meer lezen

ActueelCarrière

Helft bedrijven kijkt voor it’ers naar het buitenland

ActueelCloud & Infrastructuur

Digital Realty biedt directe lijn met Microsoft Azure

Ontslag
ActueelCarrière

Intel wil een vijfde van personeel lozen

benelux
ActueelData & AI

Benelux loopt voorop in ai-revolutie

ActueelData & AI

L’Oréal Benelux kiest Incubeta voor datadiensten

AchtergrondCloud & Infrastructuur

SAP ziet blijvende trend naar digitale soevereiniteit

Geef een reactie Reactie annuleren

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Populaire berichten

Meer artikelen

Footer

Direct naar

  • Kennisbank
  • Computable Awards
  • Colofon
  • Cybersec e-Magazine

Producten

  • Adverteren en meer…
  • Persberichten

Contact

  • Contact
  • Nieuwsbrief

Social

  • Facebook
  • X
  • LinkedIn
  • YouTube
  • Instagram
© 2025 Jaarbeurs
  • Disclaimer
  • Gebruikersvoorwaarden
  • Privacy statement
Computable.be is een product van Jaarbeurs