Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

Advertease lokaliseert personen in nood via wifi

17 juli 2024 - 11:24ActueelInnovatie & TransformatieAdvertease
William Visterin

Het Belgische Advertease lanceert software om personen in tunnels of andere grote ruimtes nauwkeurig te lokaliseren. De technologie is toe te passen in noodsituaties zoals brand, instortingen en gijzelingen.

Is Advertease gespecialiseerd in digital signage en footfall, dan is deze toepassing een uitbreiding van het aanbod. Intussen is het ook beschikbaar in Frankrijk en de Benelux. De technologie, die wifi-signalen van smartphones gebruikt, moet snel en precies de locaties van personen kunnen bepalen. ‘Dit systeem is al met succes getest in een tunnel van 10,4 meter breed in Zweden’, aldus Stephan van Gorkum, ceo van Advertease. Hij benadrukt dat zijn software EU-GDPR-conform is.

Het gebruiksscenario gaat volgens van Gorkum verder dan tunnels. Het systeem is ook in te zetten in grote retailzaken, voetbalstadia, grote kantoorgebouwen, en pretparken. ‘Hiermee moet een breed scala aan rampenscenario’s zijn aan te pakken.’ Maar wat kan de toepassing dan bewerkstelligen? ‘Onze footfall-software doet meer dan alleen personen tellen, wachttijden weergeven, dwelltime meten en correlaties bepalen’, oppert Van Gorkum. ‘Zo hadden we al de mogelijkheid om via onze digital signage bij brand direct alle schermen over te laten schakelen naar een noodprocedure waarop de dichtstbijzijnde uitgangen werden weergegeven.’

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    AchtergrondData & AI

    Sam Altman (OpenAI): ‘Just do it: bedrijven moeten ai nu omarmen’

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Apple bepaald geen voorloper met ai

    AchtergrondInnovatie & Transformatie

    Nvidia lanceert 20 nieuwe ai-fabrieken in Europa, maar passeert België

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Onkraakbaar: België en Luxemburg delen eerste grensoverschrijdende quantumverbinding

    Quantum
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Grote overname quantumcomputing: IonQ koopt Oxford Ionics

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Snowflake zet met koop Crunchy Data in op ai-compatibele databases

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs