Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

Opnieuw harde acties tegen LockBit-bende

03 oktober 2024 - 15:39ActueelSecurity & AwarenessEuropol
Alfred Monterie
Alfred Monterie

Politiediensten uit twaalf landen, waaronder Nederland, hebben LockBit opnieuw een klap toegebracht. Een reeks acties tegen kopstukken van de beruchte ransomware-bende leidde tot vier arrestaties, onder wie een Franse ontwikkelaar. Bovendien zijn servers in beslag genomen die cruciaal zijn voor de infrastructuur van de groep.

De actie, waarover Europol bericht, volgt op een eerdere actie in de operatie Cronos waarbij onder leiding van Europol in meerdere landen LockBit-infrastructuur is verstoord. Afgelopen februari gingen in Nederland dertien belangrijke servers offline. In Polen en Oekraïne kwam het tot twee aanhoudingen. Onlangs werden behalve eerdergenoemde ontwikkelaar ook twee lieden in Engeland gearresteerd voor het ondersteunen van de activiteiten van een LockBit-filiaal. Spaanse agenten namen negen servers in beslag, onderdeel van de infrastructuur van de ransomware. Ze arresteerden ook een beheerder van een Bulletproof-hostingservice die door de ransomware-groep werd gebruikt.

Actor

Australië, het VK en de VS voerden op hun beurt sancties in tegen een actor die door de National Crime Agency was geïdentificeerd als een filiaal van LockBit. Deze partij is gelinkt aan Evil Corp, een andere grote ransomware-groep. LockBit heeft altijd ontkend banden te hebben met deze Russische criminele groepering. Gisteren werd ook bekend dat het VK maatregelen heeft getroffen tegen zestien Russische leden van Evil Corp. Volgens de Britse autoriteiten valt deze bende in opdracht van Moskou Navo-landen aan. Daarbij zouden de instructies rechtstreeks van drie Russische geheime diensten komen.

Tussen 2021 en 2023 was LockBit wereldwijd de populairste ransomware-variant met een groot  aantal slachtoffers die werden geclaimd op de site met datalekken. Lockbit werkte volgens het losgeld-als-service-model. De kerngroep verkocht toegang aan gelieerde ondernemingen en ontving delen van de geïnde losgeldbetalingen. In Nederland behoorden de KNVB, Kendrion en Metalnet tot de gedupeerden. Behalve de Landelijke Politie heeft de Dienst Regionale Recherche Oost-Brabant bijgedragen aan de operatie Cronos.

Meer over

LockBit

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    injectie dollar investering kapitaal
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kort: Databricks lievelingetje van investeerders, Vertic koopt Waylay

    Governance & Privacy

    Herinvoering auteursrechten: wel voor softwareontwikkelaar, niet voor helpdeskmedewerker

    toetsenbord met security-icoontjes in de vorm van sloten die open en dicht zitten.
    ActueelSecurity & Awareness

    DNS Belgium: pas op voor misbruik verwaarloosde domeinnamen

    OpinieSecurity & Awareness

    Honderd procent veilig kan niet, honderd procent weerbaar wel

    ActueelSecurity & Awareness

    Wel antivirus, weinig multi-factorauthenticatie bij bedrijven

    ActueelSecurity & Awareness

    Datalek Orange Belgium toont spanningsveld tussen transparantie en reputatiebeheer

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs