Amista lijft Alluvion in, OpenAI lanceert twee open modellen, Tata Consultancy Services en SkyTeam blijven partners, hoge alertrespons gaat samen met matig databeleid bij soc’s. Dat zijn de onderwerpen in dit nieuwsoverzicht.
Amista neemt Alluvion over
De Belgische SAP-specialist Amista heeft collega Alluvion uit Gent overgenomen, zo melden de twee. De nieuwe aanwinst is ‘een snelgroeiend consultancybedrijf dat gespecialiseerd is in master data governance’. Beide managing partners blijven werkzaam bij het bedrijf. Investeerder Capital A, het ooit verzelfstandigde participatiefonds van ABN Amro, is voor de helft eigenaar van de moeder, de andere helft is in handen van de werknemers van de verschillende bedrijven die al in de loop der tijd zijn overgenomen.
OpenAI komt met twee open modellen
De nieuwe ‘open weight’ taalmodellen van OpenAi zijn gratis beschikbaar, aanpasbaar en lokaal te gebruiken. Ze werken al met slechts 16 gb geheugen en kunnen beter beveiligd worden dankzij een extra evaluatielaag. De nieuwe modellen zijn direct geïntroduceerd door verschillende platforms.
‘Open weight‘ taalmodellen zijn taalmodellen waarvan de gewichten (weights) – dat zijn de getrainde parameters van het model – vrij beschikbaar zijn. Dit betekent dat ontwikkelaars, onderzoekers of bedrijven het model kunnen downloaden, analyseren, aanpassen en zelf draaien (hosten), zonder afhankelijk te zijn van een externe API of gesloten dienst.
Tata Consultancy Services en SkyTeam blijven partners
Tata Consultancy Services (TCS) en de luchtvaartalliantie van achttien maatschappijen SkyTeam hebben een vijftienjarige strategische samenwerking aangekondigd. Het is een voortzetting van de al vijftien jaar durende partnership. ‘Het laat zien hoe data en technologie direct, en in het hier en nu, worden ingezet om de klantervaring te verbeteren – van naadloos inchecken op reizen met meerdere maatschappijen tot geïntegreerde loyaliteitsprogramma’s en de toekomstige integratie van lucht- en spoorvervoer’, aldus de twee ondernemingen. Toekomstplannen omvatten de verdere ontwikkeling van intermodaal reizen, ‘met partners als Eurostar en Trenitalia’, en het moderniseren van bagage-trackingsystemen.
Hoge alertrespons hand in hand met matig databeleid bij socs
Hoewel 85 procent van de security operations center (soc)-analisten aangeeft dat waarschuwingen van endpoint-beveiliging de belangrijkste aanleiding zijn om tot actie over te gaan, geeft 42 procent toe dat zij alle binnenkomende data zonder strategie in een security information and event management (siem) opslaat, zonder een vooropgezet plan voor het terughalen of een grondige analyse. Dat concludeert Sans Institute op basis van onderzoek. ‘Als de directie van een organisatie niet bereid is om voldoende middelen toe te wijzen om een tool effectief te maken, dan is het beter om die tool helemaal niet in te zetten,’ waarschuwt het instituut. ‘Nieuwe technologie die veelbelovend lijkt, vereist namelijk budget, training, tijd én integratie in de workflow.’