Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief
Vlaamse Politie België

Deloitte hekelt digitale transformatie politie België

31 mei 2023 - 08:56ActueelInnovatie & TransformatieDeloitte
Alfred Monterie

De Belgische politie kampt met problemen bij zijn digitale transformatie. I-Police, een project waarmee een investering van driehonderd miljoen euro is gemoeid, dreigt spaak te lopen.

Consultants van Deloitte waarschuwen dat het anders moet. In een audit concluderen zij dat dringend meer centrale sturing nodig is, aldus de Vlaamse zakenkrant De Tijd, die inzage kreeg in de rapportage.

I-Police voorziet in de vervanging van tachtig applicaties. Het is de bedoeling één grote, overkoepelende databank te ontwikkelen die realtime de juiste informatie haalt uit een fors aantal onderliggende databases en deze koppelt met andere dossiers. Ai wordt ingezet om bijvoorbeeld vingerafdrukken, camerabeelden, foto’s en andere sporen met elkaar te combineren. Rechercheurs kunnen zo veel sneller en effectiever werken.

Deloitte oordeelt kritisch over de Directie van de Informatie (DRI). Deze dienst, belast met de coördinatie van het informatiebeheer, de informatieprocessen en deict-projecten van de politie, bakt er weinig van. Het probleem is volgens Deloitte dat de rol van de DRI slecht is afgebakend. Hierdoor krijgen kerntaken zoals i-Police te weinig aandacht. Ook lopen er tal van it-projecten waarvan niet duidelijk is hoeveel prioriteit die hebben.

Deloitte vindt dat de DRI een heldere digitale strategie moet ontwikkelen met duidelijke keuzes, sturing en opvolging. Daarnaast maakt de DRI de fout digitale transformatie vooral als een technisch proces te zien. De sociale aspecten, noodzakelijke organisatorische veranderingen en communicatie worden uit het oog verloren.

Verder schort het aan een goed beheer van de informatie. De privacy van burgers waarover gegevens zijn verzameld, is onvoldoende geborgd. Soms worden persoonlijke gegevens ingezien zonder dat dit nodig is voor de uitvoering van politietaken.

Meer over

DatabasesIT-auditingKunstmatige intelligentiePrivacy

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Apple bepaald geen voorloper met ai

    AchtergrondInnovatie & Transformatie

    Nvidia lanceert 20 nieuwe ai-fabrieken in Europa, maar passeert België

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Onkraakbaar: België en Luxemburg delen eerste grensoverschrijdende quantumverbinding

    Quantum
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Grote overname quantumcomputing: IonQ koopt Oxford Ionics

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Snowflake zet met koop Crunchy Data in op ai-compatibele databases

    troffee
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Deze personen en projecten maken (grote) kans op een Computable Award

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs