Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
    • Inzendingen
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

LCL opent grootste datacenter in Diegem, met kunstwerk op dak

Het kunstwerk van Luk Van Soom is een knipoog naar de onzichtbare cloudinfrastructuur.
27 maart 2026 - 10:44ActueelCloud & InfrastructuurLCL
William Visterin
William Visterin

Focus op ai en datasoevereiniteit

Twee jaar na de aankondiging is het zover: LCL Data Centers heeft zijn nieuwe datacenter in Diegem officieel geopend. Het gaat om de grootste site van het bedrijf tot nu toe, en een strategische uitbreiding in een markt waar ai en datasoevereiniteit steeds zwaarder doorwegen.

Het project vertegenwoordigt een investering van 33,6 miljoen euro en vormt een uitbreiding van het vijfde datacenter dat LCL in België uitbaat. Volgens CEO Laurens van Reijen past de site in een bredere ambitie: ‘Met deze nieuwe locatie zetten we een volgende, belangrijke stap in de uitbouw van een écht Belgische en Europese digitale ruggengraat.’

Met de opening rondt LCL een project af dat al in 2024 werd aangekondigd. De site is ontworpen voor de volgende generatie workloads, met ondersteuning voor ai-toepassingen en omgevingen met hoge densiteit. Daarmee speelt het bedrijf in op de groeiende vraag naar rekenkracht en connectiviteit, gedreven door data-intensieve toepassingen.

Daarnaast ligt de focus op duurzaamheid, onder meer via zonnepanelen geïntegreerd in de gevel. Opvallend is ook de keuze om het datacenter visueel zichtbaar te maken. Kunstenaar Luk Van Soom realiseerde een kunstwerk op het dak, als knipoog naar de doorgaans onzichtbare infrastructuur achter de cloud. ‘In zekere zin zijn datacenters de kathedralen van de 21ste eeuw’, aldus Luk Van Soom.

Meer over

Datacenters

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Het Albeda College migreert snel naar Windows 10
    Werkplek & Beheer

    Microsoft verlengt gratis Windows 10-updates voor consumenten tot 2027, bedrijven betalen wel

    Security & Awareness

    Ciso’s investeren massaal in monitoring door groei botverkeer

    Cloud & Infrastructuur

    Google Cloud versus AWS: zoek de vijf verschillen

    Cloud & Infrastructuur

    Gartner: ‘neoclouds’ pakken in 2030 vijfde van ai-cloudmarkt

    Werkplek & Beheer

    Broadcom-prijsschok drijft Vlaamse school naar Belgische cloudoplossing

    Data & AI

    SpaceX koopt Cursor-maker Anysphere voor 60 miljard

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs