Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief
Apocalyps

‘Help, we komen om in een data-apocalyps!’

09 november 2017 - 08:20AchtergrondData & AI
Sander Hulsman
Sander Hulsman

We worden steeds afhankelijker van software, we worden er zelfs door ‘opgegeten’. Dit staat te lezen in een Deltiq-nieuwsbrief die recent werd verzonden. Vooral te merken in de datawereld is dat een heuse data-apocalyps dreigt. Dit is de discussiestelling die Computable-lezers krijgen voorgelegd.

‘Software is eating the world’ viel recent te lezen in het artikel The Coming Software Apocalypse. Systemen – in de meest brede zin van het woord – worden steeds sterker afhankelijk van software. En software wordt steeds groter, complexer en meer verweven met elkaar. In een gemiddelde auto zit tegenwoordig al meer dan vijftig miljoen regels code. De grens wat een mens hiervan nog kan overzien is feitelijk al lang overschreden. Deze bijdrage staat op de website van Deltiq.

Eenzelfde trend is zichtbaar in de datawereld. Gegevenslandschappen en dataverzamelingen worden groter, complexer en meer verweven met elkaar. Overzien we dit geheel nog of stevenen we ook af op een data-apocalyps? De fouttolerantie in data neemt steeds verder af. Niet alleen zijn steeds meer toepassingen afhankelijk van data, ook het verwachtingspatroon van data-consumenten neemt steeds verder toe. Door een combinatie van engineering-principes, formele(ere) data-specificaties en model-driven development kan het benodigde kwaliteitsniveau worden bereikt. We noemen dit ‘correct by construction’.

Wat vind jij?

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    België Nederland
    ActueelData & AI

    Ai in de Benelux: veel strategie, weinig uitvoering

    ActueelData & AI

    Beltug waarschuwt voor versnippering in ai-regelgeving

    ActueelData & AI

    ML6 een van zes wereldwijde OpenAI-partners

    AchtergrondCarrière

    Ai-specialisten zijn de nieuwste voetbalvedetten

    Data & AI

    Kan ai einde maken aan tekort aan vaardigheden in soc?

    Rechtspraak
    ActueelCarrière

    Collectieve rechtszaak tegen Workday voor leeftijdsdiscriminatie door ai

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs