Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief
Cybersecurity geld budget

Witwassen, ook via Counter Strike: Global Offensive

30 oktober 2019 - 09:37AchtergrondFinanciële dienstverlening
Krijn Soeteman
Krijn Soeteman

Wat allemaal niet gebruikt wordt om mee wit te wassen. Van ouderwetse papieren dollars, euro's en cryptovaluta tot lootboxes in schietspelletjes. Nu kunnen we natuurlijk vragen: waar wast u mee wit? Maar misschien moeten we het fundamenteler stellen: de witwasser weet het toch steeds te winnen, waar zit het echte probleem?

Geld witwassen is van alle tijden. Net als geld uitgeven aan, in sommige landen, legale en, in andere landen, illegale activiteiten. Het tweede gaat over sociaal geaccepteerde zaken en het eerste om het ontwijken van belasting of het uit oneigenlijke bron verkregen inkomsten toch in het normale geldverkeer te krijgen. Nou ja, u weet het ook wel. Het is vaak een grijs gebied zullen we maar zeggen.

Hoe deden de boefjes dat nu via Counter Strike: Global Offensive (of: CS:GO)? Dat werkte als volgt: je kocht (want nu afgesloten) via gameplatform Steam sleutels die bedoeld waren om zogenaamde lootboxes te openen in CS:GO. In zo’n lootbox zitten items die gamers graag willen hebben, soms om zichzelf te versieren (vanity…), soms omdat het een beter wapen betreft. Je kunt als speler die sleutels ook via Steam’s eigen marktplaats doorverkopen en zo kon de crimineel in kwestie die sleutels ruilen voor andere items en die items weer verkopen voor echt geld dat vervolgens naar een paypalaccountje doorgestort kon worden. 

Dat moet dus nu maar eens klaar zijn vond Valve, eigenaar van Steam. Geen sleutels meer voor de doorverkoop. Je kunt nog wel sleutels kopen en lekker je lootboxjes openen. 

Hoe vindt u dat de wereld bezig is met het tegengaan van witwassen, is dit een van de vele voorbeelden van een zinvolle weg, of is het heilloos?

Deel

Fout: Contact formulier niet gevonden.

Meer lezen

Contract ondertekenen
ActueelFinanciële dienstverlening

Capgemini koopt Nederlandse dochter Delta Capita Group

ActueelFinanciële dienstverlening

Euronext koopt Admincontrol van Visma

ActueelCloud & Infrastructuur

Aantal malware-aanvallen op mobiele bankgegevens verdrievoudigd

Challenge uitdaging hulp
ActueelCloud & Infrastructuur

KBC verlengt it-deal met Cognizant

ActueelFinanciële dienstverlening

Onbetrouwbare overheidssites frustreren boekhouders

Fraudemelding
ActueelSecurity & Awareness

Google start wereldwijd meldpunt voor online-oplichting

Geef een reactie Reactie annuleren

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Populaire berichten

Meer artikelen

Footer

Direct naar

  • Kennisbank
  • Computable Awards
  • Colofon
  • Cybersec e-Magazine

Producten

  • Adverteren en meer…
  • Persberichten

Contact

  • Contact
  • Nieuwsbrief

Social

  • Facebook
  • X
  • LinkedIn
  • YouTube
  • Instagram
© 2025 Jaarbeurs
  • Disclaimer
  • Gebruikersvoorwaarden
  • Privacy statement
Computable.be is een product van Jaarbeurs