Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

Welke online-zaken moeten bij vrij internet op de schop?

11 november 2019 - 20:55AchtergrondCloud & InfrastructuurFreedom InternetXs4all
Krijn Soeteman
Krijn Soeteman

Het nieuws kan u gister bijna niet zijn ontgaan: Freedom Internet is de nieuwe provider met het oude gedachtegoed van Xs4all bovenaan de agenda. Privacy, veiligheid en vrije keuze zijn belangrijke waarden. Waar zou u wel eens een nieuwe partij voor opgericht zien worden?

Het ‘Plan B’ van actiegroep Xs4all Moet Blijven is van start gegaan: een nieuwe internetprovider voor internet, telefoon en tv onder de naam Freedom Internet moet de privacygevoelige klant overhalen net iets meer te betalen voor een breedbandaansluiting dan bij de concurrenten. Goede klantenservice en hoogwaardige onderdelen, zoals goede modems in de vorm van Fritz!Boxen, moeten ervoor zorgen dat zich snel 25.000 klanten melden om break-even te draaien, met als doel binnen drie jaar zestigduizend mensen aan te sluiten. Nou ja, de overige informatie leest u hier. 

Het is nogal wat, in een overvolle markt iets nieuws beginnen, maar wellicht geeft dit een positieve duw in de goede richting in het kleine Nederland en misschien vindt er wel navolging elders. 

Als we dan toch bezig zijn, zouden er best alternatieven voor andere online zaken mogen komen met een activistischer randje. Alleen, hoe bouw je een Europese YouTube? Een lokale Facebook? Dat soort initiatieven strandt helaas maar al te vaak.

Waar is wel ruimte om alternatieven te laten floreren?

Meer over

Privacy

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Data & AI

    AWS trekt ai diep de stack in

    Innovatie & Transformatie

    Imec krijgt geld voor doorbraak bij quantumcomputers

    Software Innovation

    Microsoft jaagt prijzen M365-abonnementen tot 33 procent omhoog

    Nexus-datacenter Zellik
    Cloud & Infrastructuur

    VUB neemt nieuwe supercomputer Sofia in gebruik

    Cloud & Infrastructuur

    Rem op datacenters door Elia legt pijnpunten bloot

    Cloud & Infrastructuur

    Waarom AWS een oude server te pletter liet vallen

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs