Naast alle consumentengeweld afgelopen week, gebeurde er gelukkig ook maatschappelijk interessantere zaken, zoals de jaarlijkse toekenning van de Big Brother Award door burgerrechtenorganisatie Bits of Freedom.
De award voor de minister kreeg hij omdat hij liet onderzoeken of de betaalprofielen van het Centraal Justitieel Incassobureau breder inzetbaar kunnen zijn. Dekker begreep gelukkig wel dat de prijs niet als compliment bedoeld is. Het zet 'hem aan het denken'. Nou, laten we het hopen.
De award van de experts ging naar SyRI, het grote systeem waarmee alle gegevens van burgers in Nederland gecombineerd worden om allerlei financiële fraude tegen te gaan. Uiteindelijk vindt er praktisch nooit een veroordeling door plaats, maar staan we er wel allemaal mooi op. Dat kan de bedoeling niet zijn.
Wie zouden volgens u minstens genomineerd moeten zijn? Overigens, waren al genomineerd, maar wonnen niet: Coosto (een 'socialmediadataverzamelaar'), Google, DUO en ZonMW.
Om te kunnen beoordelen moet u ingelogd zijn: