Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief
China

Buitenlandse it-producten aan banden in China, hier ook?

09 december 2019 - 12:21AchtergrondCloud & Infrastructuur
Krijn Soeteman
Krijn Soeteman

Als Europa bij wijze van spreken Chinese hardware aan banden wil leggen, dan is er een groot probleem. Voor China is dat vanzelfsprekend een stuk makkelijker. Moet Europa weer meer in gaan zetten op eigen maakindustrie, of is dat echt achterhaald?

De Chinese overheid gaat regels instellen voor het gebruik van buitenlandse apparatuur en software binnen overheidsinstanties en andere openbare instellingen. Het doel is om alle, buiten China vervaardigde apparatuur en software binnen de komende drie jaar te vervangen, aldus de Financial Times. 

Dit zou een grote impact kunnen hebben op bedrijven uit de VS en Korea. Hoe Taiwan hier in staat, vermeldt het artikel helaas niet. 

In 2020 moet 30 procent van de apparatuur en software vervangen zijn, in 2021 de volgende 50 procent en in 2023 de laatste 20 procent van de 100 procent die het nu is.

De vraag is natuurlijk of dit zal lukken voor China, maar met het op Linux gebaseerde Kylin OS en het grote aantal hardwarebouwers in het land, zou het zomaar eens kunnen slagen.

Ons kleine hoekje op deze aardkloot zou dat niet lukken omdat we vrijwel alles elders uitbesteden. De vraag rijst echter of Europa weer meer een eigen maakindustrie moet hebben.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Vier doden bij brand Egyptisch datacenter

    ActueelData & AI

    Kort: Bedrijven schalen gebruik agentic ai op, Panasonic helpt The AA (en meer)

    AchtergrondWerkplek & Beheer

    HP en de rode lijn van Fantasia naar The Future of Work

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kevlinx en Colt zetten in op ai-datacenter in Brussel

    Groen licht
    ActueelCloud & Infrastructuur

    HPE-Juniper vormt blok tegen Cisco

    smartphone
    ActueelSecurity & Awareness

    Telenet lanceert mobiel aanbod voor jongeren en hun opvoeders

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs