Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

Aptus bouwt brug tussen fysieke en digitale wereld

02 januari 2019 - 15:08AchtergrondInnovatie & TransformatieCronos
Kevin Stickens
Kevin Stickens

Omdat veel bedrijven worstelen met de uitdagingen van de digitale wereld, zijn er partijen die ondersteuning en oplossingen bieden. Aptus is zo'n partij, een startup die bruggen bouwt tussen de fysieke en digitale wereld.

Aptus bestaat nu vier jaar en is een onderdeel van de Cronos Groep. ‘Wij bouwen een brug tussen de fysieke en digitale wereld, door hard- en softwareoplossingen te bieden, voornamelijk in de cloud’, zegt co-founder Frederik Vannieuwenborg. ‘We zetten breed in. We willen bestaande assets met de cloud verbinden en vooral oplossingen op maat aanreiken. Hierbij is het belangrijk dat we soft- en hardware combineren. Die hardware kan al bestaan of ontwikkelen we zelf.’

Momenteel voert Aptus nog veel projectwerk uit. ‘Ook in de toekomst zullen we nog op projectbasis voor klanten werken. Verder werken we in regie en hebben we ondertussen eigen oplossingen. Zo is er het High Five-project, dat past in het smart city-verhaal. Met ‘slimme’ palen maken we de schoolomgeving veiliger. Het moet zorgen voor minder autoverkeer aan de schoolpoorten. Deze oplossing gaan we het komende jaar uitrollen bij steden en gemeenten’, geeft Vannieuwenborg aan. ‘Ongetwijfeld komen er in de toekomst nog andere oplossingen bij. We mikken op een fiftyfifty-verhouding tussen projectwerk en eigen oplossingen.’

Smart cities

Samen met Alexander Vanwynsberghe leidt Vannieuwenborg de onderneming. ‘Mijn collega neemt de sales voor zijn rekening, terwijl ik insta voor het operationele en de technische kant. Samen sturen we ondertussen achttien man aan. Volgend jaar willen we doorgroeien naar 25 medewerkers. Zijn we nu enkel in eigen land actief, Nederland staat volgend jaar op de roadmap’, kijkt Vannieuwenborg in de toekomst.

Volgend jaar focust Aptus verder op het winnen van klanten en het smart cities-verhaal. ‘We hebben net een kantoor in Antwerpen geopend en gaan actief steden en gemeenten benaderen. Ook scholengroepen behoren tot het doelpubliek. We geloven in onze groei. Daarvoor de juiste mensen vinden, blijft de grootste uitdaging. In eigen land zijn er wel een aantal concurrenten, maar door out-of-the-box te denken, oplossingen uit maat uit te werken en onze neutraliteit op het vlak van systemen, maken we het verschil. We werken met de drie clouds (AWS, Google, Azure) in functie van wat de klant wil. Omdat we zowel in hard- als software thuis zijn bieden we end-to-end-oplossingen. En dat waarderen onze klanten.’

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Data & AI

    OpenAI Agent Builder, zelf schaalbare ai-agents bouwen

    Innovatie & Transformatie

    It-sector absolute voorloper in e-facturatie

    Roel-Van-LooyCTO-VanRoey
    Security & Awareness

    VanRoey breidt securitydiensten uit met nieuw operations center

    Innovatie & Transformatie

    Imec meldt doorbraak in quantumcomputing

    Data & AI

    Bedrijfsmatige ai moet en groeit, maar stelt ook teleur

    drone in haven
    Innovatie & Transformatie

    Europese primeur: drones versnellen chemisch transport in Antwerpse haven

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs