Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

Daimler kiest datacenter Maincubes voor autonoom rijden

13 mei 2019 - 15:29ActueelCloud & InfrastructuurMaincubes
Rik Sanders

Autofabrikant Daimler heeft de Europese datacenterdienstverlener Maincubes geselecteerd als nieuwe colocatiepartner. Maincubes heeft datacenters in Frankfurt en Schiphol-Rijk. De Duitse autofabrikant heeft behoefte aan een nieuwe datacenterinfrastructuur met het oog op het autonoom rijden in de nabije toekomst.

De Duitse autofabrikant is van plan om te investeren in netwerken, autonoom rijden, flexibel voertuiggebruik en elektrische aandrijvingen. Tegelijkertijd worden cloudplatformen belangrijker. Daarom heeft Daimler besloten om zijn centrale datacenteromgeving te verplaatsen van Stuttgart naar Frankfurt. Dat is een Europese en wereldwijde internethub én een locatie waar internet en cloud met hoge bandbreedtes en lage latency mogelijk zijn voor Daimler’s verschillende diensten.

Maincubes wordt een van de twee nieuwe colocatiepartners van Daimler. De autofabrikant is van plan om bedrijfskritische gegevens binnen zijn eigen datacenterinfrastructuur te blijven beheren. Voor mobiliteitsdiensten zoals analytische oplossingen wil het bedrijf voortbouwen op de dynamiek en prestaties van de cloud.

Het Duitse datacenterbedrijf opende in augustus vorig jaar zijn eerste officiële ‘Amsterdamse’ (AMS01) datacenter in Schiphol-Rijk.

Deel

Fout: Contact formulier niet gevonden.

Meer lezen

ActueelCloud & Infrastructuur

Maincubes bouwt nieuw datacenter in Berlijn

ActueelLogistiek

TomTom deelt details semi-autonome vrachtwagen

Geef een reactie Reactie annuleren

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Populaire berichten

Meer artikelen

Footer

Direct naar

  • Kennisbank
  • Computable Awards
  • Colofon
  • Cybersec e-Magazine

Producten

  • Adverteren en meer…
  • Persberichten

Contact

  • Contact
  • Nieuwsbrief

Social

  • Facebook
  • X
  • LinkedIn
  • YouTube
  • Instagram
© 2025 Jaarbeurs
  • Disclaimer
  • Gebruikersvoorwaarden
  • Privacy statement
Computable.be is een product van Jaarbeurs