Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

Curaçao heeft Tier-IV-gecertificeerd datacenter

27 januari 2023 - 15:21ActueelCloud & InfrastructuurSchneider Electric
Rik Sanders

Bedrijven op Curaçao kunnen sinds kort terecht bij een officieel door het Uptime Institute gecertificeerd Tier IV-datacenter. Volgens datacenterexploitant Blue NAP Americas is dit de enige locatie met een dergelijke certificering in het Caribisch gebied. Het datacenter is ontworpen en gebouwd met hulp van Schneider Electric.

Blue NAP Americas biedt op het eiland een volledig pakket datacenterdiensten, waaronder infrastructuur-co-locatie, private cloud, disaster recovery en ondersteunende services. Met de Tier-IV-certificering van het Uptime Institute, het hoogst haalbare niveau van deze internationale norm voor datacenterprestaties, op zak claimt de exploitant een fouttolerant datacenter in Willemstad te runnen met redundantie voor elk onderdeel; een uptime van 99,995 procent per jaar.

Danilo Zabala, directeur van Blue NAP Americas op Curaçao, stelt dat ‘de belangrijkste aspect van elk datacenter, maar vooral van een Tier-IV gecertificeerd datacenter, de kritische elektrische stroomvoorziening, distributie en beheer zijn. Schneider Electric heeft de kritische stroomvoorziening van het datacenter volgens de Tier-IV redundantievereisten ontworpen.’

Het in New York gevestigde Uptime instituut heeft ruim vijfentwintig  jaar geleden de classificatieniveaus voor datacenters in het leven geroepen. In Nederland staat één Tier IV-datacentrum in Eindhoven van North C; in België in Antwerpen (Datacenter United). 

Meer over

CertificeringRedundancy

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Vier doden bij brand Egyptisch datacenter

    ActueelData & AI

    Kort: Bedrijven schalen gebruik agentic ai op, Panasonic helpt The AA (en meer)

    AchtergrondWerkplek & Beheer

    HP en de rode lijn van Fantasia naar The Future of Work

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kevlinx en Colt zetten in op ai-datacenter in Brussel

    Groen licht
    ActueelCloud & Infrastructuur

    HPE-Juniper vormt blok tegen Cisco

    smartphone
    ActueelSecurity & Awareness

    Telenet lanceert mobiel aanbod voor jongeren en hun opvoeders

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs