Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

Deutsche Telekom stoot Strato af aan United Internet

03 januari 2017 - 14:00ActueelCloud & InfrastructuurDeutsche TelekomStrato
Rik Sanders

Deutsche Telekom blijkt zijn dochteronderneming Strato te willen verkopen aan het eveneens Duitse United Internet. Het telecomconcern had het webhostingbedrijf in 2009 overgenomen van Freenet voor 275 miljoen euro maar wil er nu alweer vanaf. Het krijgt nu zo'n zeshonderd miljoen euro voor Strato, dat zo’n twee miljoen klanten in voornamelijk Duitsland en Nederland heeft. De transactie wordt naar verwachting in het eerste helft van 2017 afgerond.

Voor Strato wordt een aparte holding opgericht waarin naast internetserviceprovider United Internet de investeringsmaatschappij Warburg Pincus een belang neemt. Het Duitse bedrijf heeft een omzet van zo’n 127 miljoen euro. Met de aankoop vergroot United Internet zijn positie in Duitsland en krijgt het toegang tot de Nederlandse hostingsmarkt voor het midden- en kleinbedrijf (mkb).

Deutsche Telekom zocht een koper voor Strato omdat het op korte termijn geen mogelijkheden meer zag voor verdere schaalgrootte op de Europese markt. Het concern probeerde eerder dit jaar Host Europe Group over te nemen, maar viste naast het net omdat het Amerikaanse GoDaddy een beter bod deed.

Strato blijft wel onder de vlag van United Internet de hosting verzorgen van de Magenta-cloud binnen de Telekom Group voor Duitse mkb-klanten. Daarnaast heeft Deutsche Telekom nog het grote it-onderdeel T-System dat clouddiensten aan de grootzakelijke markt biedt.

Meer over

Overname

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Wereldwijde AWS-storing legt vele platforms plat

    startpagina W10
    Cloud & Infrastructuur

    Vier op de tien nog op Windows 10

    Cloud & Infrastructuur

    Ondersteuning Windows 10 gestopt; problemen in zicht

    Europese aanbesteding Europa vlaggen
    Cloud & Infrastructuur

    EU grijpt nog niet in tegen Microsofts cloudlicenties op Google en AWS

    Cloud & Infrastructuur

    ‘Zo krijgen we nooit Europese kampioenen’

    Cloud & Infrastructuur

    SAP en AWS bundelen krachten voor Europese datasoevereiniteit

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs