Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

Pat Gelsinger: ‘Bitcoin is slechte technologie’

06 november 2019 - 10:493 minuten leestijdActueelCloud & InfrastructuurVMware
Suzanne Martens

De cryptomunt bitcoin is in de huidige vorm niet goed. Het wordt voornamelijk voor criminele activiteiten gebruikt en kost bovendien veel energie om gebruik van te maken. Dit terwijl de onderliggende technologie en algoritmes wel veel potentie hebben. Het is taak aan de techsector om technologie op een juiste manier te ontwikkelen zodat het op een goede manier gebruikt wordt.

Dat vertelt Pat Gelsinger, ceo van VMware, tijdens VMworld in Barcelona. 

De topman vertelt dat hij zo’n veertig jaar geleden zijn carrière in de it-industrie is gestart. ‘Vroeger bestond de techwereld uit een kleine community van geeks die spraken over snelheid en processoren. Toen stond de digitale wereld nog totaal los van het dagelijkse leven. Maar sinds zo’n tien jaar zijn het digitale en dagelijkse leven met elkaar versmolten. Technologie is in elk aspect van ons leven aanwezig. We gebruiken het voor het regelen van onze financiën, voor sociale interacties en voor het meten van de hoeveelheid slaap.’ Volgens hem is het nu dan ook de leukste tijd om in technologie te werken, omdat het meer impact op onze levens heeft dan ooit tevoren.

Levensimpact

‘Omdat technologie geïntegreerd is in alles aspecten van ons leven, moet er opnieuw gekeken worden naar de mogelijkheden ervan.’ Gelsinger stelt daarom de vraag of technologie goed of slecht is. ‘Meestal is de technologie op zichzelf neutraal. Het is niet goed of slecht, maar het gaat erom hoe het is ontwikkeld en wat ermee wordt gedaan. Gaat het ons leven verbeteren, of beangstigt het ons?’ Uiteindelijk wil hij dat technologie op een goede manier ontwikkeld wordt, zodat het een betere wereld voor iedereen kan creëren. En daar ligt een schone taak voor de techsector.

Volgens de VMware-topman moeten techbedrijven technologie op een goede manier ontwikkelen en moet het ingezet worden voor goede dingen (‘good engineering and engineering for good’).

Bitcoin is volgens hem geen goede technologie. ‘Bitcoin is niet voor goede doeleinden ontwikkeld. Zo wordt de cryptomunt voor 95 procent door criminelen gebruikt. En bovendien is het ook niet góéd ontwikkeld. Het kost namelijk enorm veel energie.’ Dat vindt hij jammer, aangezien de onderliggende algoritmes van bitcoin wel veel potentie hebben om een positieve impact op ons leven te maken, bijvoorbeeld voor de beurs.

Superkrachten

Gelsinger haalt nogmaals de vier technologie-superkrachten van stal: cloud (voor schaalvergroting), mobiliteit (voor een groot bereik), kunstmatige intelligentie en machine learning (waarmee intelligentie in alles is in te bouwen) en edge en internet of things (voor de verbinding tussen de digitale en fysieke wereld). ‘Die vier technologieën zijn superkrachten op zichzelf, maar door deze met elkaar te combineren kan er op een nog hoger tempo geïnnoveerd worden.’

Meer over

Blockchain

Deel

Fout: Contact formulier niet gevonden.

Meer lezen

ActueelCloud & Infrastructuur

VMware focust op telco’s en edge computing

ActueelCloud & Infrastructuur

VMware-topman gelooft in 4 it-superkrachten voor 5G

Bitcoin is de enige beperking van ransomware
ActueelInnovatie & Transformatie

Huwelijk bitcoins en biljetten in de maak

Geef een reactie Reactie annuleren

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Populaire berichten

Meer artikelen

Footer

Direct naar

  • Kennisbank
  • Computable Awards
  • Colofon
  • Cybersec e-Magazine

Producten

  • Adverteren en meer…
  • Persberichten

Contact

  • Contact
  • Nieuwsbrief

Social

  • Facebook
  • X
  • LinkedIn
  • YouTube
  • Instagram
© 2025 Jaarbeurs
  • Disclaimer
  • Gebruikersvoorwaarden
  • Privacy statement
Computable.be is een product van Jaarbeurs